Menu Zamknij

Ogłoszenia parafialne na I Niedzielę Wielkiego Postu 26.02

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: poniedziałek – św. Grzegorza; sobota – św. Kazimierza; Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia!
 2. Zapraszamy na indywidualną adorację Najświętszego Sakramentu w każdy poniedziałek Wielkiego Postu po Mszy Świętej przez 1h. W najbliższy od 16.30 do 17.30 także z możliwością spowiedzi. Niech czas Wielkiego Postu będzie szczególną szansą na spotkanie z Chrystusem. 
 3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek, i sobota miesiąca – Nabożeństwo czwartkowe w intencji powołań i kapłanów o godzinie 15.00, a o 16.00 Msza Św.; w I piątek możliwość spowiedzi od godz. 15.30; a w I sobotę miesiąca nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi od 15 do 16. 
 4. W związku z I rocznicą wybuchu wojny na Ukrainie, dziś po Mszy Św. będzie można złożyć ofiary do puszek na pomoc mieszkańcom terenów objętych wciąż wojną. 
 5. W przyszłą niedzielę przeżywamy w kościele Niedzielę “Ad gentes”, czyli dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Będzie również możliwość wsparcia dzieła misyjnego przez złożenie ofiar do puszek przy kościele. 
 6. Dziś o godz. 11.00 na salce plebanii rozpoczynamy kurs przedmałżeński. 
 7. Wczoraj w Krakowie odbyła się uroczyste ślubowanie kolejnego rycerza św. Jana Pawła II, był to mieszkaniec Mikułowic. Gratulujemy i cieszmy się, że grono rycerzy naszej wspólnoty parafialnej się poszerza i zachęcamy następnych. 
 8. W tym tygodniu zakończono praca związane z oblachowaniem przypór wzmacniających mury kościoła. Dziękuje panu Marcinowi Kaszy z Galowa za solidne wykonanie. Przybyła też kolejna figura w murze kościelnym, tym razem Anioł Stróż z dzieciątkiem. Zachęcam by podejść i zobaczyć.
 9. Zachęcam do uczestnictwa w drodze krzyżowej, która w każdy piątek Wielkiego Postu. W najbliższy piątek o godz. 16.45, czyli po pierwszopiątkowej Mszy Św. Gorzkie żale w każdą niedzielę o 14.40.
 10. Wszystkich chętnych na czuwanie rolników w Częstochowie zapraszamy do dołączenia do grupy z dekanatu organizowanej przy parafii św. Brata Alberta w Busku-Zdroju. Szczegóły w zakrystii. 
 11. Zmarła Bogumiła Domagała lat 87 z Młyn. Pogrzeb we wtorek o godz. 14.00.
 12. Intencje mszalne na najbliższy tydzień znajdziemy w gablocie przy kościele oraz na stronie internetowej naszej parafii.