Menu Zamknij

Ogłoszenia parafialne na Święto Chrztu Pańskiego 8.01

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: piątek – św. Hilarego; Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia!
 2. W piątek uczestniczyliśmy w kolejnym, VII już orszaku Trzech Króli. Bardzo dziękuje tym, którzy przyczynili się do uświetnienia tej uroczystości. W szczególności: Świętej Rodzinie, Trzem Królom, dzieciom tworzącym orszak, Rycerzom św. Jana Pawła II, Kołom Gospodyń Wiejskich z Szańca, Unikowa, Słabkowic, Zwierzyńca; Straży Pożarnej z Szańca, niezawodnej orkiestrze, ministrantom, dzieciom przebranym za aniołki, pasterzów czy diabełki, sołtysowi z Szańca za kozie atrakcje i wszystkim parafianom i gościom za tak liczną obecność. Zdjęcia można zobaczyć na fanpage’u Stowarzyszenia Miłośników Szańca, Busko.com.pl, a będą także stronie internetowej naszej parafii.
 3. Porządek kolędy na ten tydzień:
  Poniedziałek – od godz. 9.00
  jeden ksiądz Młyny od numeru 1 do 50
  drugi ksiądz Młyny od numeru 151 do 107
  Wtorek – od godz. 9.00
  jeden ksiądz Młyny od Pomykowa w kierunku Szkoły
  drugi ksiądz Młyny od Śladkowa w kierunku Szkoły
  Środa – od godz. 14.00
  jeden ksiądz Szaniec, ulica Rajska, Turystyczna, Szkolna i Sportowa
  drugi ksiądz Szaniec, ulica Borowa, Kielecka, Jesionowa
  Czwartek – od godz. 9.00 jeden ksiądz Kozina
  od godziny 14.30 – Szaniec – ul. Floriańska
  Piątek – od godz. 9.00 Uników dwóch księży
  Sobota – od godz. 9.00 Mikułowice Wschodnie dwóch księży
  a od godz. 14.00 Mikułowice Zachodnie 
  Jeden ksiądz od rodziny Roszkowskich
  Drugi ksiądz od rodziny Milewiczów.
 4. We wtorek będzie jeszcze pogrzeb  – zmarła Janina Kowalska z Młyn – pogrzeb o godzinie 14.30.
 5. Kilka dni temu artysta rzeźbiarz ze Starachowic zamontował kolejną rzeźbę w murze kościelnym, wykonaną pięknie w kamieniu. Tym razem jest to św. Antoni – zachęcam, by podejść i zobaczyć kunszt jego pracy.
 6. W przyszłą niedzielę po mszy o godz. 10.00 dzieci z ZPO w Szańcu przedstawią krótkie Jasełka, które mają przypomnieć o wielkich wydarzeniach związanych z Bożym Narodzeniem. Zapraszamy na tę Mszę także dzieci klas 3, gdyż po niej zostaną wręczone nagrody za kompletowane w ciągu Adwentu Gwiazdy Betlejemskie. 
 7. Intencje mszalne na najbliższy tydzień znajdziemy w gablocie przy kościele i na stronie internetowej naszej parafii.