Menu Zamknij

Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki 1.01

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: poniedziałek – św. Bazylego i Grzegorza z Nazjanzu; piątek – Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli; Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia!
 2. W Uroczystość Trzech Króli Msze Święte o godz. 8, 10, 12 i 15. 
  O godzinie 12.00 Uroczysta Suma, po której ulicamy Szańca wyruszy Orszak Trzech Króli, a zakończymy go przy Domu Kultury, gdzie Trzej Królowie oddadzą pokłon Świętej Rodzinie (Świętą Rodziną będzie rodzina z Podgaja, natomiast w postacie Trzech Króli wcielą się panowie ze Słabkowic, Nowego Folwarku i Szańca). 
  Przed Mszą Świętą będą rozdawane korony. Jeśli ktoś posiada z ubiegłych latach, to mile widziane będzie ich przyniesienie. Proszę też o przygotowanie barwnych stroi, np. aniołów, pastuszków, postacie kolędowe. Każdy Król będzie miał swój orszak – do Baltazara dzieci komunijne ze Szkoły w Szańcu. Do Melchiora – dzieci z Eucharystycznego Ruchu Młodych; a do Kacpra – pozostałe dzieci komunijne. Liczymy też na pasterzy z żywymi zwierzętami i na orkiestrę, a może i konie. Zapraszam też Koła Gospodyń z poszczególnych miejscowości. 
  W piątek wypada też pierwszy piątek miesiąca.
 3. Porządek kolędy na ten tydzień:
  poniedziałek 2 stycznia – Podgaje od godz. 9.00 (1 kapłan);
  wtorek 3 stycznia – Galów pozostała część od godz. 9.00 (2 kapłanów) – jeden kapłan rozpocznie od strony Kameduł, drugi od strony Jaty;
  środa 4 stycznia – Skorzów – jeden ksiądz od godz. 9.00 od głównej ulicy; drugi ksiądz od godz. 13.00 od Zakupników;
  czwartek 5 stycznia – jeden kapłan od godz. 9.00 Elżbiecin; drugi kapłan od godz. 15.00 ul. Murowana;
  sobota 7 stycznia – Mikułowice – jeden kapłan od godz. 9.00 ul. Szkolna, drugi ksiądz od godz. 9.00 od Piotra Bąka do rodz. Czechowskich; 
 4. Proszę by dzieci komunijne, które gorliwie uczestniczyły w roratach w trakcie Adwentu przyniosły swoje “Gwiazdy Betlejemskie” i zostawiły je podpisane w zakrystii w uroczystość Trzech Króli, tak by mędrcy ze wschodu mogli wynagrodzić ich starania.
 5. Intencje mszalne na najbliższy tydzień znajdziemy w gablocie przy kościele oraz na stronie internetowej naszej parafii.