Menu Zamknij

Ogłoszenia parafialne na II Niedzielę zwykłą

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: wtorek – św. Antoniego; czwartek – św. Józefa Sebastiana Pelczara; sobota – św. Agnieszkę. Wszystkim solenizantom i jubilatom składam najserdeczniejsze życzenia!
 2. Zachęcam, by Ci, którzy jeszcze nie widzieli ruchomej szopki znaleźli chwile, czy to przed, czy po Mszy Świętej. Nie rezygnujmy z tego, bo bywa, że Ci, którzy wchodzą od strony południowej jeszcze szopki nie widzieli, bowiem twierdzą, że to nie jest po drodze, gdyż wychodzą inną stroną. Bardzo proszę, by przez podejście docenić ogrom pracy tych, którzy ją wykonywali, zwłaszcza, że nadal wiele osób z innych parafii przyjeżdża, by ją zobaczyć. W tym tygodniu m.in. będzą dzieci ze szkoły ze Zbludowic, czy z przedszkola z Mikułowic. Jest także artykuł o naszej szopce w najnowszej Niedzieli, pt. Pomysł rodem z Neapolu.
 3. Zapraszam kandydatów do Bierzmowania w przyszłą niedzielę na Mszy Św. o godz. 10.00, a po niej spotkanie. 
 4. Na cmentarzu stoi duża przyczepa na którą składamy suche chryzantemy. Bardzo proszę, by tam nie wrzucać doniczek czy wkładów ze zniczy, bo to potem jest wywożone na pole uprawne. Proszę o uszanowanie pracy panów z parafii, którzy zgodzili się pomóc w tym względzie.
 5. Proszę z zakrystii odbierać pozostawione parasolki czy rękawiczki. 
 6. W tym tygodniu z wizytą duszpasterską nawiedzimy następujące miejscowości:
  Poniedziałek 16.01 – Nowy Folwark od godziny 9.00 (2 księży od dwóch stron)
  Wtorek 17.01 – Słabkowice od godziny 9.00 (2 księży)
  Środa 18.01 – Szaniec ul. Podkamienica od godziny 14.30 (1 ksiądz), 
  Szaniec, ul. Staropocztowa, Działkowa od godziny 14.30 (2 ksiądz),
  Czwartek 19.01 – Szaniec, ul. Kąty, Zakątek, Ścisła od godziny 14.30 (1 ksiądz);
  Szaniec, ul. Galowska, Baśniowa i Strażaka od godziny 14.30 (2 ksiądz);
  Piątek 20.01 – Mikułowice od godz. 15.00 (Jeden ksiądz od stacji BP, drugi od Stanisława Brachowicza w kierunku BP)
  Sobota 21.01 – Mikułowice od godz. 9.00 (Jeden ksiądz od p. Zbigniewa Zająca w kierunku Nowego Folwarku, drugi od Nowego Folwarku w kierunku p. Józefa Błachuta).
 7. Intencje mszalne na najbliższy tydzień znajdziemy w gablocie przy kościele oraz na stronie internetowej naszej parafii.