Menu Zamknij

Ogłoszenia Parafialne na IV Niedziele Wielkanocną 8.05

  1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: poniedziałek – św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski; czwartek – św. Filipa Nereusza; piątek – NMP Fatimskiej; sobota – św. Macieja Apostoła. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia!
  2. Przypominam o poświęceniu pól dziś o godz. 16.15. Jeden ksiądz Podgaje i Nowy Folwark. Drugi ksiądz do Wymysłowa i Zwierzyńca. W ubiegłą niedzielę było też poświęcenie odrestaurowanej figury św. Jana Nepomucena w Słabkowicach. Mieszkańcy złożyli ofiarę na ten cel 1820 zł.
  3. Msze Święte w intencji mieszkańców wszystkich miejscowości o Boże Błogosławieństwo w pracach polowych będą odprawione tradycyjnie w II dzień Zielonych Świątek czyli w Uroczystość Matki Bożej Kościoła.
  4. W przyszłą Niedzielę dzieci klas IV będą przeżywać swoją I rocznicę Komunii Świętej. Msza Święta w ich intencji o godz. 12.00. W piątek 13 maja o godz. 16.30 spowiedź dla nich poprzedzona krótkim liturgicznym przygotowaniem.
  5. We wtorek o godz. 16,30 pierwsza próba dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. Po majówce czyli ok. 18.45 spotkanie rodziców.
  6. W najbliższy piątek 13 maja pierwsze w tym roku nabożeństwo Fatimskie. Zapraszamy do licznego udziału.
  7. Osoby, które należą do Grona Przyjaciół Seminarium, proszę, by zgłosić się do zakrystii po odbiór listów.
  8. Zachęcam do udziału Nabożeństw Majowych i tu w kościele oraz przed figurkami w swoich miejscowościach, modląc się w tym tygodniu szczególnie o powołania do życia kapłańskiego i zakonnego.
  9. Intencje mszalne na najbliższy tydzień znajdziemy w gablocie przy kościele oraz na stronie internetowej naszej parafii w zakładce intencje.