Menu Zamknij

Ogłoszenia parafialne na III Niedzielą Wielkanocną

 1. W tym tygodniu wspominamy: Poniedziałek – św. Atanazego; Wtorek – Uroczystość NMP Królowej Polski; Środa – św. Floriana; Piątek – św. Apostołów Filipa i Jakuba; Sobota – Święto NMP Matki Łaski Bożej. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia.
 2. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Biblijny. Zachęcam do szczególnego pochylenia się nad Biblią. Przy filarze znajdziemy karteczki z cytatem z Pisma Świętego kierowanego do nas. Zachęcamy do włączenia się w nasz parafialny Krąg Biblijny, którego spotkania są 2 razy w miesiącu w piątki o godz. 19.15. W najbliższy czwartek z okazji tygodnia biblijnego odbędzie się diecezjalne spotkanie Kręgów Biblijnych naszej diecezji w Kieleckiej Katedrze.
 3. Jutro ks. Michał wyjeżdża z dziećmi i młodzieżą z grup parafialnych do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, a następnie do Energylandii w Zatorze. Ja w środę wyjeżdżam na pielgrzymkę do Ludźmierza i Zakopanego. Wyjazd o godz. 6.00. O godzinie 12.00 będziemy mieli Mszę Św. w Sanktuarium MB Fatimskiej, w której będziemy uczestniczyć na żywo przez internet. Niektórzy się obawiają, że będzie dużo chodzenia – najdłuższe odcinki 200-300 m i po płaskim. Jest jeszcze kilka miejsc wolnych, zachęcam bo takiego kierunku pielgrzymki przez kilka kolejnych lat nie będzie.
 4. We wtorek uroczystość MB Królowej Polski. Msze Św. jak w każdą Niedzielę, czyli o 8, 10, 12 i 15. Przed Mszą o godz. 15.00, 20 minut wcześniej nabożeństwo Majowe. W tygodniu ok. godziny 18.30 po Mszy Świętej.
  A dziś poświęcenie pól od godz. 15.00 – Galów, następnie Uników. Od godziny 16.30 Pomyków i Młyny.
  Natomiast 3 Maja poświęcenie pól w Słabkowicach i Skorzowie od godz. 16.30. W Słabkowicach będzie też poświęcenie odnowionej figury św. Jana Nepomucena, która przez ok. 50 ostatnich lat stała bez głowy. Teraz pięknie się prezentuje.
  Od godz. 15.00 poświęcenie pól w Elżbiecinie, następnie w Mikułowicach, Kamedułach i o 18.00 w Szańcu.
 5. Dziś kończą się wypominki półroczne, zachęcam do przedłużenia na pozostałą część roku.
 6. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W I czwartek i w I sobotę nabożeństwa od godz. 17.00, a w I piątek możliwość skorzystania ze spowiedzi od godz. 17.30.
 7. W ubiegłą niedzielę mówiłem, że będziemy malować zewnętrzne ściany kaplicy cmentarnej. Dziś komunikuję, że wczoraj prace zostały zakończone. Dziękuję za solidną pracę ekipie z Młyn – Radkowi Domagale i Piotrowi Makówce. Koszt prac wraz z materiałem to 5 tys. zł. Została też zabezpieczona przed ptakami wieżyczka. Dziękuję też za bezinteresowne wykonanie okna p. Władysławowi Ścisło z Unikowa.
 8. Intencje mszalne znajdziemy na stronie naszej parafii w zakładce intencję oraz w gablocie przy kościele.