Menu Zamknij

Ogłoszenia parafialne na IV Niedziele Adwentu

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: wtorek – św. Piotra Kanizjusza. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia!
 2. Powoli kończy się adwent,  a więc i roraty, które codziennie będą o godz. 16.00. a ostatnie roraty w wigilię o 7.00, razem z modlitwą za zmarłych, którzy odeszli do wieczności w tym roku. Proszę, by przed rozpoczęciem Mszy Świętej zapalić świeczkę na świeczniku dziękczynnym w intencji zmarłych.
 3. Do wigilii przed każdą Mszą Świętą będziemy służyć sakramentem pokuty i pojednania w konfesjonale.
 4. W czwartek o godz. 9.00 KSM będzie przygotowywał w kościele dekoracje świąteczne. Na godz. 13.00 proszę mieszkańców Elżbiecina o pomoc w posprzątaniu kościoła.
 5. Opłatki na stół wigilijny są już dostarczone, pan Organista bardzo dziękuje za życzliwe przyjęcie i złożenie ofiary za jego całoroczną pracę. Jeśli ktoś był nieobecny, to opłatki można odebrać w zakrystii.
 6. Drugi dzień świąt to Uroczystość Świętej Rodziny. Taca w tym dniu będzie tradycyjnie przeznaczona na KUL.
 7. Dziękuję wszystkim za dzisiejsze ofiary za tacę, które są przeznaczone na koszty związane z ogrzewaniem kościoła. Pragnę przypomnieć, że kościół w opłatach za gaz i prąd jest traktowany jak instytucja, a więc podobnie jak urzędy i zakłady pracy, płacimy 3 razy więcej niż gospodarstwa domowe. Dlatego też bardzo proszę o zrozumienie i dziękuję za dotychczasowe.
 8. Wczoraj dostarczono mi odrestaurowaną, pokrytą złotem, XVIII wieczną monstrancję, w ubiegłym roku była poddana konserwacji, a w tym odzłocona 23 karatowym złotem.
 9. Na cele parafialne w tym tygodniu wpłynęły 8 ofiar w wysokości 1200 zł.
 10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Przypominamy, że leży na stoliku przed I filarem.
 11. Intencje mszalne znajdziemy w gablocie przy kościele oraz na stronie internetowej naszej parafii w zakładce intencje.