Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę Adwentu

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Łucję; we wtorek – św. Jana od Krzyża. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia!
  2. Przed kościołem będzie można jeszcze nabyć świece Caritas na nasz stół wigilijny oraz kalendarze. Pan organista w dalszym ciągu roznosi poświęcone opłatki. Pamiętajmy, że ofiara za nie, to wynagrodzenie za Jego całoroczną pracę – niech będzie ono godziwe!
    W tym tygodniu będzie w następujących miejscowościach:
    Poniedziałek – Skorzów;
    Wtorek – Zwierzyniec, Wymysłów, Podgaje;
    Środa – Uników;
    Czwartek – Szaniec – część od Nowego Folwarku w stronę ulicy głównej;
    Piątek – Szaniec – od ulicy głównej w kierunku młyn;
    Sobota – Mikułowice Zachodnie.
  3. Na cele parafialne w tym tygodniu wpłynęło 7 ofiar w wysokości 1000 zł.
  4. W związku z tym, że w tym miesiącu w ostatnią Niedziela miesiąca taca przeznaczona będzie na KUL, to w przyszłą Niedzielę będzie zbierana taca na ogrzewanie.
  5. Ks. Michał przebywa w szpitalu w Kielcach, miał drobny zabieg i jutro wraca ze szpitala.
  6. W związku ze spowiedzią w dekanacie związaną z czasem Adwentu kancelaria będzie w tym tygodniu czynna po godzinie 17.00, a drugie intencje mszalne zgodnie z rozpiską będą czasem przeniesione na godz. 16.30.
  7. W tym tygodniu mija 4 miesiące odkąd zatrudniłem nowego kościelnego. Czas ten pokazał, że pan Ireneusz bardzo gorliwie i z wielkim zaangażowanie spełnia swoje obowiązki. Dodatkowo czyta i śpiewa, codziennie otwiera i przygotowuje kościół do Eucharystii i nabożeństw, jest całym sercem zaangażowany i widać, że ta posługa jest dla Niego. Jak napisałem w gazetce, którą przynosi do waszych domów p. organista, Jego wynagrodzenie to opłaty pobierane przy chrztach, ślubach i pogrzebach i w ramach tych ofiar wykonuje wszystkie pozostałe obowiązki.
  8. Intencje mszalne na najbliższy tydzień znajdziemy w gablocie przy kościele oraz w zakładce Intencje na naszej stronie parafialnej.