Menu Zamknij

Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę Wielkanocną 23.04

  1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: poniedziałek – Uroczystość św. Wojciecha; wtorek – Święto św. Marka; sobota – Święto św. Katarzyny Sieneńskiej; Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia!
  2. Dziś rozpoczęliśmy Tydzień Biblijny, zachęcam do szczególnego pochylenia się nad Biblią, a także włączenia się w nasz parafialny Krąg Biblijny, którego spotkania są dwa razy w miesiącu (2 i 4 piątek miesiąca) z krótką przerwą, gdyż ks. Michał dochodzi do siebie po zabiegu. Zachęcam także, by wziąć fragment Pisma Świętego z ewangelii św. Jana, który znajdziemy przy filarze w kościele. 
  3. We wtorek wspominamy św. Marka Ewangelistę, mojego patrona. Kto może, to zapraszam na Msze Świętą w mojej intencji o godzinie 18.00. W tym też dniu tradycyjnie poświęcimy ziemniaki przed sadzeniem.
  4. W następną Niedzielę kończą się wypominki półroczne – zachęcam do przedłużenia. 
  5. Na cmentarzu zostały wycięte dwa olbrzymie kasztany; była wypożyczana zwyżka i przez 2 dni pracowało nad nimi 5 ludzi. 
  6. W tygodniu miłosierdzia przeniosłem obraz Jezusa Miłosiernego na ścianę obok ołtarza z figurą Serca Pana Jezusa; a wiszące tam napisy o Straży Honorowej Serca Jezusa i współczesny obraz Matki Bożej przeniosłem do kaplicy przedpogrzebowej w dzwonnicy.
  7. Na okres tymczasowy zgodził się podjąć obowiązki kościelnego p. Roman z Hostelu w Janinie. Bardzo dziękuję, że podjął się służyć pomocą w soboty i niedziele, bowiem w ciągu tygodnia ma inną pracę. Pan Roman przed kilkudziesięcioma laty był już kościelnym więc ma doświadczenie. Życzymy mu owocnej posługi.
  8. Intencje mszalne na najbliższy tydzień znajdziemy w gablocie przy kościele oraz na stronie internetowej naszej parafii.