Menu Zamknij

Ogłoszenia Duszpasterskie na Niedzielę Bożego Miłosierdzia

      Ogłoszenia Duszpasterskie na Niedzielę Bożego Miłosierdzia

  1. W tym tygodniu we wtorek przypada 25-ta rocz. Święceń biskupich  bp Mariana Florczyka, który niejednokrotnie gościł w naszej parafii, proszę szczególnie w tym dniu o pamięć w modlitwie.
  2. Dziś w związku z Niedzielą Miłosierdzia przed kościołem będzie można złożyć ofiary do puszek na wszelkie dzieła Miłosierdzia, które podejmuje Caritas, o których słyszeliśmy dziś w liście Biskupa.
  3. Wczoraj w Bodzentynie do grona Rycerzy Św. JP2 zostało uroczyście włączonych kolejnych dwóch rycerzy z naszej parafii – jeden z Podgaja, a drugi ze Słabkowic, bardzo się cieszę że grono się poszerza i gratuluję odważnej decyzji na Chwałę Boga i ku obronie Św. Jana Pawła II.
  4. Wokół muru kościelnego przybyła kolejna kamienna figura Świętego – tym razem patrona strażaków św. Floriana, pozostałe powinny się pojawiać co miesiąc.
  5. Jak widzimy przy ołtarzu nie posługuje pan Janusz – niestety choroba alkoholizmu okazała się mocniejsza i w ciągu jednej chwili wszystko co z mozołem odbudowywał stracił – a więc pracę, samochód, prawo jazdy, mieszkanie i możliwość uczenia w szkole. Proponowałem mu załatwienie mieszkania ale stwierdził że zbyt dużo osób na nowo zawiódł i nie chce wracać do tego środowiska, jednocześnie przepraszając mnie i wszystkich parafian prosząc o modlitwę. Zatrudniając kolejnego kościelnego z hostelu byłem świadomy że może się tak skończyć. Dlatego bardzo proszę o zgłoszenie się kogoś kto by podjął te obowiązki; bo nie chciałbym dopuścić do tego by każdy indywidualnie poszukiwał sobie kogoś do obsługi ślubu czy pogrzebu – proszę też o modlitwę w tej intencji.
  6. Ks. Michał jest po zabiegu i wszystko jest dobrze – dziękuję za modlitwę.
  7. Osoby, które zapisały się na Samolotową Pielgrzymkę do Włoch zapraszam na spotkanie w przyszłą niedzielę (obowiązkowo) o godz. 11.10 w Domu Kultury, proszę o przyniesienie dowodów osobistych i pierwszą wpłatę (700 zł.). A ci którym zabrakło miejsc proszę by zapisywali się na listopad.

         Intencje mszalne dla zainteresowanych są wywieszone w gablocie oraz na stronie internetowej parafii.