Menu Zamknij

Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego 9.04

 1. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego to najważniejsze i najpiękniejsze święto! Z tej okazji w imieniu swoim i ks. prefekta Michała pragnę złożyć najserdeczniejsze życzenia: Niech te dni zwycięstwa życia nad śmiercią, będą pełne radości, miłości i pokoju, który jest tak bardzo zagrożony; byśmy mimo różnych trosk i kłopotów, mogli zawsze śpiewać radosne Alleluja – Jezus żyje!
  Niech radosna wieść o Zmartwychwstania opromienia życie każdego z nas, pogłębia wiarę, napełnia nadzieją i rozpala miłość, która uzdalnia do pięknego życia w Bogu.
  Zmartwychwstały Chrystus niech udziela wszelkich swoich łask i darzy błogosławieństwem w dzisiejszych przepełnionych lękiem czasach.
  Życzymy wszystkim parafianom i przybyłym gościom radosnego świętowania! Szczęść Wam Boże!
 2. Dziękuje wszystkim za życzenia – te składane osobiście czy telefonicznie. Przekazuję również najserdeczniejsze życzenia od p. Burmistrza i Starosty.
 3. Pragnę podziękować tym, którzy włączyli się w przygotowanie Triduum Paschalnego i świątyni w tych ostatnich dniach. Dziękuję członkom Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Przemkowi Służalskiemu za przygotowanie pięknej Ciemnicy, z jakże aktualnym cytatem św. Jana Pawła II “Miłości bez krzyża nie znajdziecie, krzyża bez miłości nie uniesiecie” i Grobu Bożego, panu Kościelnemu Januszowi, a także głównemu koordynatorowi tych działań ks. Michałowi. Dziękuję także za przygotowanie pięknej liturgii ministrantom, którzy przez ostatnie 3 dni przychodzili nie tylko na Liturgię,  ale i na spotkania, podczas których do służby w tych ważnych dniach przygotowywał ich ks. Michał.
 4. Dziękuję także grupie z Mikułowic za solidne posprzątanie kościoła, a byli to mieszkańcy tzw. drogi placowej.
 5. Swoją wdzięcznością obejmuje też wszystkie jednostki Straży Pożarnej z terenu naszej parafii, czyli strażaków z Młyn, Słabkowic, Galowa, Unikowa, Zwierzyńca i Mikułowic. Dziękuje za pełne powagi czuwanie przy grobie Chrystusa. Dziękuję także Rycerzom św. Jana Pawła II oraz orkiestrze, która jak zawsze uświetniła dzisiejszą Mszę Rezurekcyjną.
 6. Jutro drugi dzień świąt, podczas którego swoją modlitwą i ofiarą będziemy wspierać Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 7. Intencje mszalne na najbliższy tydzień znajdziemy w gablocie przy kościele oraz w zakładce intencje na naszej stronie parafialnej.

Ciąg dalszy…

 1. W przyszłą Niedzielę będziemy przeżywać Niedzielę Miłosierdzia. Temat Bożego Miłosierdzia będziemy rozważać całą niedzielę, a także będziemy mogli wesprzeć dzieła Caritas ofiarą składaną do puszki. 
 2. W Niedzielę Palmową ogłosiliśmy samolotową pielgrzymkę do Rzymu i San Giovanni Rotondo. Okazało się, że już następnego dnia wszystkie miejsca zostały zajęte. W związku z tym, że na liście rezerwowej jest kilkanaście osób, jeśli będzie dalsi chętni to zorganizujemy podobną pielgrzymkę w Listopadzie. Proszę, aby osoby zainteresowane odebrały plan i warunki pielgrzymowania. 
 3. Od czwartku Msze Święte będą o godz. 18.00 i 18.30 – zainteresowanych prosimy o wcześniejsze sprawdzenie.