Menu Zamknij

Ogłoszenia parafialne na II Niedzielę Adwentu

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: poniedziałek – św. Mikołaja; wtorek – św. Ambrożego; środa – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP; piątek – NMP Loretańskiej; sobota – św. Damazego. Solenizantom i jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia. 
 2. Dziś rozpoczęliśmy rekolekcje adwentowe, których dalszym ciągiem będzie jutrzejszy dzień – Msze Święte o godzinie:
  8.30 – z nauką ogólną;
  10.30 – z nauką kierowaną do dzieci;
  12.00 – z nauką kierowaną do starszych i chorych;
  16.30 – z nauką ogólną. 
  Jutrzejszy dzień to także dzień spowiedzi (będzie 6 księży). Spowiedź od 9.00 do 12.30 oraz od 16.00 do 17.30. 
  Zachęcajmy się wzajemnie do skorzystania, zwłaszcza, że w ubiegłym roku wiele osób z różnych względów nie korzystało z tego sakramentu; Niech ten Chrystus, który rodzi się w żłobie, przez sakrament pokuty narodzi się nade wszystko w Tobie. 
  Natomiast w sobotę od 9.30 będziemy chcieli nawiedzić chorych. Proszę ich zgłaszać w zakrystii, albo telefonicznie. 
 3. Dzisiejszy dzień jest dniem Solidarności z Kościołem na Wschodzie. Przed Kościołem można złożyć ofiarę na ten cel. Będzie można też nabyć świece Caritas oraz kalendarze. 
 4. Bardzo proszę, aby Chryzantemy na cmentarzu wrzucać w odpowiednie miejsca czyli tam, gdzie kiedyś był ołtarz polowy, czy też przy metalowych pojemnikach, ale w żadnym wypadku nie należy ich wrzucać do kontenerów. 
 5. Dziś poświęcenie opłatków na nasz stół wigilijny, które będzie roznosił od jutra pan organista. Ofiara jaką składamy przy tej okazji, to wynagrodzenie za Jego całoroczną gorliwą posługę w naszym kościele. Bardzo proszę o życzliwe przyjęcie. Pan Paweł będzie roznosił również gazetkę parafialną, z informacją o wykonanych w tym roku pracach i świątecznymi życzeniami. Oto plan na ten tydzień:
  Poniedziałek – Galów;
  Wtorek – Nowy Folwark;
  Środa – Słabkowice i Kameduły;
  Czwartek – Młyny i Pomyków;
  Piątek – Kozina, Elżbiecin i Mikułowice Wschodnie;
  Sobota – Mikułowice centrum;
  Każdego dnia Pan Paweł będzie rozpoczynał około godziny 10.00.
 6. W środę o 15.00 spotkanie modlitewne w związku z zakończeniem roku św. Józefa, jak i Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP, a o 16.00 tradycyjnie roraty. 
 7. W przyszłą niedzielę o godzinie 12.00 odbędzie się akt oddania Panu Jezusowi przez Niepokalane Serce Maryi grupy naszych parafian, zawierzenia dokona 15 osób, które wcześniej do tego aktu się przygotowywali. 
 8. Krąg Biblijny i KSM biorą udział w akcji “Szlachetna paczka”, wspomagając konkretną rodzinę z naszego powiatu. Jej zapotrzebowanie to 1 tona węgla na zimę – gdyby ktoś chciał wspomóc tą zbiórkę, to proszę podejść do zakrystii lub podać w tygodniu. 
 9. Zmarł Józef Ciba ze Słabkowic l. 87. Pogrzeb we wtorek, o godzinie 14.00. 
 10. Intencje mszalne na najbliższy tydzień znajdziemy w gablocie przy kościele oraz na stornie internetowej naszej parafii w zakładce intencję.