Menu Zamknij

Ogłoszenia parafialne I Niedziela Adwentu 28.11

  1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: wtorek – św. Andrzeja Apostoła; piątek – św. Franciszka Ksawerego; sobota – św. Barbarę. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia!
  2. W tym tygodniu przypada także I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwo I czwartkowe i I soboty o godz. 15.00, a Msza Św. o godz. 16.00. Natomiast w I piątek od 15.30 możliwość skorzystania z sakramentu pokuty, a o 16.00 Msza Św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  3. Dziś rozpoczęliśmy okres adwentu, a więc czas przygotowania do świąt Bożego Narodzenia i przyjścia Chrystusa na końcu czasów – wzorem oczekiwania jest Matka Boża. Niech wyrazem naszego oczekiwania będzie m.in. liczny udział w roratach, które są każdego dnia o godz. 16.00, za wyjątkiem wtorku, kiedy to będzie o godz. 7.00. Jednym z etapu przygotowania do świąt są rekolekcje adwentowe, które w tym roku poprowadzi ks. Ryszard Piwowarczyk – proboszcz z Szydłowa, który w ostatnich miesiącach wydał bardzo poczytną książkę pt. “Homilie (nie) tylko dla dzieci”.
    W przyszłą niedzielę będzie miało miejsce poświęcenie medalików dzieci przygotowujących się do przyjęcia I komunii św. Zapraszam dzieci wraz z rodzicami na Mszę św. o godz. 15.00.
  4. Zewnętrznym znakiem oczekiwania przy ołtarzu jest roratka i wieniec adwentowy symbolizujący 4 niedziele adwentu, który niezawodnie przygotowało Koło Gospodyń Wiejskich z Szańca – serdeczne Bóg zapłać!
  5. W przyszłą niedzielę będzie miało miejsce także poświęcenie opłatków na nasz stół wigilijny, które jak co roku będzie roznosił pan organista Paweł.
  6. Dziś przed kościołem będzie można nabyć świece Caritas na nasz stół wigilijny, która nam przypomina, że chcemy i umiemy się dzielić z innymi. Są do nabycia także wciąż kalendarze ścienne, z których ofiara przeznaczona jest na pomoc misjonarzom.
  7. Na cele parafialne wpłynęło 6 ofiar w wysokości 1200 zł. Wszystkim ofiarodawcom bardzo dziękujemy!
  8. Intencje mszalne na najbliższy tydzień znajdziemy w gablocie przy kościele oraz w zakładce intencje na naszej stronie parafialnej.