Menu Zamknij

Ogłoszenia parafialne na I Niedzielę Wielkiego Postu 6.03

  1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: Poniedziałek – św. Perpetuy i Felicyty. Wszystkim solenizantom i jubilatom przesyłamy najserdeczniejsze życzenia.
  2. Zachęcam do udziału w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Nabożeństwa te pomagają nam wniknąć w sens Chrystusowego Krzyża. Tym samym możemy bardziej zrozumieć siebie i swoje życie. Przecież nam wszystkim zdarza się to co zdarzyło się Jezusowi w czasie męki i krzyża: niezrozumienie, samotność, zdrada przyjaciół, fałszywe oskarżenia, oszczerstwa, cierpienie fizyczne i psychiczne. Od Jezusa uczymy się to znosić i w Nim znajdujemy ku temu siłę. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.30, a Gorzkie Żale w niedzielę o 14.40.
  3. We wszystkie Środy Wielkiego Postu zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy. W najbliższą środę będzie od godz. 17 do godziny 18. W tym czasie będzie można także skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Znajdźmy czas na modlitwę i spotkanie z Jezusem, szczególnie o pokój, tak bardzo potrzebną w tym czasie.
  4. W najbliższy piątek zapraszamy na Krąg Biblijny, który odbędzie się o godz. 19.15. Zachęcamy, aby odważyć się i przyjść zgłębiać Boże Słowo.
  5. Następna niedziela, czyli II Wielkiego Postu, to dzień postu, modlitwy i solidarności z misjonarzami. Będziemy ich także wspierać materialnie, przed kościołem będzie zbierając na ten cel ofiary do puszki.
  6. Do naszego Szanieckiego Domu Kultury zajechały Krakowskie Szopki. W tym roku znów będziemy mieli możliwość podziwiania tych wspaniałych dzieł. Organizatorzy zapraszają od poniedziałku do soboty (oprócz środy) od 16.30 do 20 oraz w niedzielę od 11 do 16.00.
  7. Nadal zachęcamy do intensywnej modlitwy o ustanie wojny na Ukrainie i opamiętanie dla rządzących w Rosji.
  8. Intencje mszalne na najbliższy tydzień znajdziemy w zakładce intencje na stronie parafialnej oraz w gablocie przy kościele.