Menu Zamknij

Ogłoszenia parafialne II Niedziela Wielkiego Postu 13.03

  1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: czwartek – św. Patryka; piątek – św. Cyryla; sobota – Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia!
  2. Dzisiejsza niedziela jest dniem solidarności z misjonarzami. Wspierajmy ich przez modlitwę, post i jałmużnę! Przed kościołem możemy wesprzeć ich ofiarą składaną do puszki.
  3. W piątek pielgrzymka na nocne czuwanie w intencji powołań i kapłanów do Imbramowic (koło Krakowa). Zachęcamy do włączenia się w tą modlitwę! Zapisy u p. Jolanty Czechowskiej.
  4. W sobotę uroczystość św. Józefa. Przed Uroczystą Mszą Świętą za zmarłych, będzie nabożeństwo do św. Józefa z modlitwą o pokój na Ukrainie – zapraszamy na godzinę 16.00. Natomiast w środę po Mszy Świętej, czyli o 17.30 będzie godzinna adoracja. Droga Krzyżowa w piątek o 16.30.
  5. KSM naszej diecezji po raz VII organizuje Ekstremalną Drogę Krzyżową z Kielc na Święty Krzyż. Odbędzie się w najbliższy piątek – start Mszą Świętą pod przewodnictwem J.E. bp Jana Piotrowskiego o godz. 20. Więcej informacji na stronie KSM diecezji kieleckiej.
  6. Wczoraj zabrano do kieleckiej pracowni konserwatorskiej jeden z feretronów z przedsionka z wizerunkiem Matki Bożej Częstochowskiej, a zabytkowa ambona będzie zdemontowana po świętach. Na cmentarz udało się pozyskać kilkaset metrów kostki, która była zdemontowana w Busku-Zdroju. Bardzo dziękuję za życzliwość i zrozumienie panu burmistrzowi Waldemarowi Sikorze i Tomaszowi Mierzwie – kostka będzie położona na bocznych alejkach.
  7. W następną niedzielę (20.03) o godz. 15.00 odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci I Komunijnych. Zapraszamy na Mszę Świętą, a później po niej spotkanie.
  8. Intencje mszalne na następny tydzień odnajdziemy w gablocie przy kościele oraz na stronie internetowej naszej parafii w zakładce intencje.