Menu Zamknij

Ogłoszenia parafialne III Niedziela Wielkiego Postu 20.03

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: piątek – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia!
 2. Zachęcam do udziału w Drodze Krzyżowej. W tym tygodniu jeszcze o 16.30, a w przyszłym już godzinę później, o 17.30, gdyż od następnej niedzieli następuje zmiana czasu. Droga Krzyżowa ulicami Szańca za 2 tygodnie, przed Niedzielą Palmową, przygotowują ją mieszkańcy Elżbiecina.
  Od przyszłej niedzieli będą też dwa nabożeństwa Gorzkich Żali, tradycyjnie o 14.40, ale także rano zamiast Godzinek ku Niepokalanemu Poczęciu NMP o godz. 7.40.
 3. W  najbliższy piątek w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Ojciec św. Franciszek dokona Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Zapraszam na Msze Świętą na godzinę 17.00, czyli tuż po Drodze Krzyżowej. Będziemy modlić się w intencji pokoju na Ukrainie i o nawrócenie rządzących w Rosji.
  Przypominamy także o godzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy w środę o godz. 17.30. W tym czasie będzie też można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania.
 4. Tradycyjnie proszę sołtysów o zorganizowanie zbiórki na kwiaty do Grobu Bożego, można też tradycyjnie poprosić o pomoc młodzież z KSM. Już wpłynęła ofiara z Unikowa – Bóg zapłać!
 5. Od dziś można nabyć baranki wielkanocne. Dochód z nich przeznaczony jest na pomóc biednym dzieciom, także uchodźcom z Ukrainy. Jeżeli ktoś nie jest przygotowany na dziś, to będzie można również nabyć je w przyszłym tygodniu.
 6. Następna niedziela to ostatnia niedziela miesiąca. Taca tradycyjnie w okresie grzewczym jest przeznaczona na ogrzewanie Kościoła.
 7. Przypominam o wystawie Szopek Krakowskich, która ma miejsce w Wiejskim Domu Kultury w Szańcu. Można ją zobaczyć od poniedziałku do soboty (z wyjątkiem środy) od 16.30 do 20.00 i w niedzielę 11-16.
 8. Dziękuje Ks. Prof. dr hab. Stanisławowi Dykowi z KUL-u, za wygłoszoną homilię przygotowujące nas do Najważniejszych Świąt w roku – Zmartwychwstania. Ks. Prof. będziemy również gościć w odpust parafialny 16 lipca i wtedy również wygłosi do nas Słowo Boże.
 9. W piątek zostało wycięte kolejne kilka drzew na cmentarzu parafialnym. Dziękuję za tę pracę ekipie p. Kaszowicza ze Skorzowa. Od jutra rozpoczną się pracę związane z położeniem kostki na bocznych alejkach cmentarza.
 10. Przy wyjściu z Kościoła  i na stoliku przy filarze są do wzięcia foldery dotyczące III Kongresu Eucharystycznego naszej diecezji Jest tam też modlitwa. Zachęcam do zabrania!
 11. Intencje mszalne na najbliższy tydzień znajdziemy w gablocie przy kościele oraz na stronie naszej parafii w zakładce intencje.