Ogłoszenia parafialne IV Niedziela Wielkiego Postu 27.03

1. W tym tygodniu nie wspominamy żadnych świętych, ale wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia.
  2. W przyszłym tygodniu rozpoczynamy rekolekcje Wielko Postne – czas szczególnego przygotowania do Świąt Wielkanocnych. Poprowadzi je Ojciec Jerzy Zieliński Kapucyn pracujący na Ukrainie. Przyjedzie On również z psychoterapeutką, która może służyć pomocą psychologiczną uchodźcom z Ukrainy, jak i doradczynią życia rodzinnego. Będzie też możliwość pomocy rzeczowej dla Jego parafian. Tego, czego będą potrzebowali ogłosi on sam. Wiem, że potrzebna będzie żywność o długim terminie ważności, środki sanitarne i opatrunki, bandaże.
    Program rekolekcji będzie dziś na stonie naszej parafii.
  3. Przed Kościołem będzie można nabyć czekoladowe baranki wielkanocne. Dochód z ich sprzedaży jest przeznaczony na obiady dla biednych dzieci i kolonie, także dla dzieci z Ukrainy.
  4. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Msze Święte o godz. 18.00, a w sobotę nabożeństwo o godz. 17.00. Spowiedź pierwszo piątkowa o godz. 17.30 w czasie Drogi Krzyżowej, którą poprowadzi Krąg Biblijny i Margaretki.
  5. Młodzież z KSM będzie dziś rozprowadzać kartki świąteczne, a w Niedzielę Palmową palmy. Dochód przeznaczony będzie na ich działalność.
  6. W przyszłą niedzielę, po Mszy Św. o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie rodziców dzieci I Komunijnych.
  7. W tym tygodniu na cmentarzu rozpoczęły się prace związane z położeniem kostki na bocznych alejkach cmentarza. Koszt prac to ok. 40 tys. zł. Kostkę mamy z odzysku z Buska-Zdroju, za co bardzo dziękujemy panu Burmistrzowi.
  8. Na kwiaty do Grobu Pańskiego wpłynęły ofiary ze Skorzowa, Kameduł, Młyn i Pomykowa, Zwierzyńca i Wymysłowa.
  9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Na stoliku przed filarem jest Niedziela i Gość Niedzielny, a przy wyjściu z Kościoła od strony północnej gratisowe Dobre Nowiny.
  10. Intencje mszalne znajdziemy w zakładce intencje na stronie parafialnej i w gablocie przy kościele.