Menu Zamknij

Ogłoszenia parafialne na VIII Niedziele zwykłą 27.02

  1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: piątek – św. Kazimierza Królewicza. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia!
  2. W najbliższą środę przypada Środa Popielcowa. Msza Święta z posypaniem głów popiołem o godz. 8, 10 i 17. Dzień ten rozpoczyna 40 dniowy okres pokuty i nawrócenia przygotowujący nas do świąt Wielkanocnych. Zachęcamy, by w tym dniu podjąć post i modlitwę w intencji pokoju na Ukrainie, o co też prosi papież Franciszek.
  3. Dziś przed kościołem będzie możliwość złożenia ofiary do puszek na pomoc Ukrainie, a jeśli ktoś nie jest dziś przygotowany, to ofiary będą również zbierane w Środę Popielcową.
    Pomoc organizuje również OSP Młyny zbierając najpotrzebniejsze dary rzeczowe oraz żywność z długim terminem ważności. Wszystko to można dostarczać do remizy od poniedziałku do czwartku po godz. 15.00.
  4. Pomocą w dobrym przeżyciu Wielkiego Postu będzie uczestnictwo w Drodze Krzyżowej, która w najbliższy piątek będzie o godz. 16.40. Po Mszy Świętej pierwszo piątkowej, Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 14.40 oraz Rekolekcje Wielkopostne. Tradycyjnie mają odbyć się w V Niedzielę Wielkiego Postu, a które ma przeprowadzić ksiądz z Ukrainy, (?) z którym umówiłem się 8 miesięcy temu.
    Zachęcamy także do podjęcia postanowień Wielkopostnych, choćby powstrzymania się od napojów alkoholowych, w intencji tych, którzy mają z tym problem, zwłaszcza, że dziś rozpoczynamy 55. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Województwo Świętokrzyskie znalazło się w pierwszej 3 województw w Polsce, pod względem spożycia alkoholu.
  5. Przed nami pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwo pierwszo czwartkowe w intencji kapłanów i powołań o godzinie 15.00. W pierwszy piątek Msza Święta o godz. 16.00; pół godziny wcześniej możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. W pierwszą sobotę nabożeństwo o godz. 15.00, a o 16.00 Msza Święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP za wszelkie zło i zniewagi. W każdym z tych dni będziemy szczególnie prosić o pokój na Ukrainie i powstrzymania szaleńczych decyzji władz Rosji.
  6. Intencje mszalne na najbliższy tydzień znajdziemy w gablocie przy kościele oraz na stronie parafialnej w zakładce intencje.