Menu Zamknij

Ogłoszenia parafialne III Niedziela Wielkanocna

  1. W tym tygodniu wspominamy: w środę – św. Anzelma; w piątek – Uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski; w sobotę – św. Jerzego; w niedzielę – św. Marka Ewangelistę. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia!
  2. W czwartek o godzinie 18.30 odbędzie się spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I komunii św. (bez dzieci). Zapraszamy w miarę możliwości na mszę o godzinie 18.
  3. Jak wiemy nasz pan kościelny jest w szpitalu w Busku-Zdroju w bardzo ciężkim stanie, a wczoraj pochowaliśmy jego syna Piotra. Bardzo prosimy o intensywną modlitwę w jego intencji; Bardzo wiele osób już to czyni za co bardzo dziękujemy! Prosimy wszystkich o szturm do nieba w Jego intencji.
  4. Pan burmistrz przypomina o narodowym spisie powszechnym. Główną metodą jego realizacji jest samospis internetowy na stronie spis.gov.pl . Ci, którzy nie mają dostępu do Internetu mogą się spisać na stanowisku internetowym w gminie, otrzymując odpowiednią pomoc, lub za pomocą infolinii.
  5. W przyszłą niedzielę wspominamy św. Marka Ewangelistę, patrona naszego ks. proboszcza. O godzinie 12 będzie sprawowana Msza Święta w Jego intencji, zamówiona przez grupy parafialne, kto może to zapraszamy do wspólnej modlitwy. Tych, którzy ze względów pandemicznych uczestniczą w Eucharystii za pomocą środków przekazu, również proszę o pamięć w swych domach.
  6. Rozpoczynamy dziś XIII Tydzień Biblijny. Zachęcamy do tego, aby sięgać do Pisma Świętego nie tylko od święta, ale karmić się nim na co dzień. “Nieznajomość Pisma Świętego, to nieznajomość Chrystusa”, jak mawiał św. Hieronim! Niech ten tydzień przyczyni się do naszego ochotnego sięgania tak często jak do codziennych wiadomości, także do tej wyjątkowej wiadomości jaką przekazał nam Bóg!