Menu Zamknij

Ogłoszenia parafialne IV Niedziela Wielkanocna 25.04

 1. W tym tygodniu wspominamy: w środę – św. Ludwika; w czwartek – św. Katarzynę Sieneńską; w sobotę – św. Józefa Rzemieślnika. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia!
 2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna tydzień modlitw o powołania do życia kapłańskiego i zakonnego. Zachęcamy do modlitwy i tej w kościele i indywidualnej. W kościele w sposób szczególny będziemy się modlić na Mszach Świętych i przy wystawionym Najświętszym Sakramencie w I sobotę miesiąca o godz. 17.15 – to nabożeństwo rozpoczyna jednocześnie cykl 5 pierwszych sobót miesiąca.
 3. W sobotę przypada też św. Józefa Rzemieślnika, a w związku z rokiem św. Józefa w naszym dekanacie rozpocznie się peregrynacja obrazu św. Józefa, która odbędzie się także w najbliższym czasie w naszej parafii. Szczegóły podamy w tygodniu poprzedzającym peregrynację.
 4. Pierwsza sobota to jednocześnie pierwszy dzień maja, który rozpoczyna cykl nabożeństw majowych (tzw. “Majówek”), w świątyni codziennie po mszy świętej, a więc o 18.30, natomiast w niedzielę o 14.40. Ufam, że również na świeżym powietrzu, przy figurach będzie w poszczególnych miejscowościach rozbrzmiewała modlitwa Maryjna.
 5. Od najbliższej niedzieli rozpoczniemy poświęcenie pól. W związku z pandemią, nie będziemy się przemieszczać od stacji do stacji, ale będzie tylko jedno miejsce zachowując odpowiedni dystans. Na pierwszy rzut pójdą Słabkowice o godz. 16.30. Około 17.00 Skorzów. Drugi kapłan o 16.30 Młyny.
 6. Dziś kończą się wypominki półroczne, zachęcam do przedłużenia na pozostałe pół roku, by modlitwa nadal była kontynuowana.
 7. Przypominam, że jutro o 16 przymiarka stroi komunijnych dla chłopców, a o godz. 17 dla dziewczynek.
 8. Jak widzimy w kaplicy bocznej brak ołtarza św. Izydora – została tylko pusta ściana i dziura w posadzce. Został zabrany do renowacji do Kielc. Możliwe, że zobaczymy go już 16 lipca, czyli na odpust parafialny. Koszt prac to prawie 80 tys. złotych.
 9. Agencja Restrukturyzacji Rolnictwa z Buska-Zdroju przypomina o składaniu wniosków o składaniu dopłat, ale tylko przez internet. Nikt nie otrzyma już papierowego wniosku – rolnicy, którzy nie posiadają komputera mogą liczyć na pomoc Agencji (szczegóły w gablocie).
 10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W dzisiejszej Niedzieli przy artykule: “Kto chce być dzisiaj księdzem?” jest zdjęcie na którym możemy także zobaczyć naszego ks. Michała. Dziś można zabrać także gratisowy egzemplarz Dobrych Nowin.
 11. Nadal bardzo prosimy o modlitwę za ciężko chorego pana kościelnego – kolejna msza święta w Jego intencji jutro o godzinie 18.30.