Menu Zamknij

Ogłoszenia parafialne II Niedziela Wielkiego Postu 28.02.2021

  1. W tym tygodniu wspominamy: we czwartek – św. Kazimierza Królewicza. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia!
  2. Dziś przed kościołem w ramach jałmużny wielkopostnej będzie można złożyć ofiarę na cele misyjne. Dziękuję też za ofiary złożone w zeszłym tygodniu na ogrzewanie kościoła.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Msze Święte w pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca o godz. 16, a godzinę wcześniej (15.00) adoracja Najświętszego Sakramentu. W czwartek będziemy modlić się w intencji powołań i kapłanów, w sobotę nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca. Zachęcamy do licznego udziału, szczególnie panie z Kół Różańcowych i Margaretki. Ta godzinna adoracja, jest bardzo pięknie przygotowana i prowadzona przez osoby świeckie. Korzystajmy z tego daru polecając się i swych bliskich Matce Najświętszej.
    Na czas Wielkiego Postu chcemy też zaproponować adorację indywidualną w zupełnej ciszy – w każdy poniedziałek po Mszy Świętej; Będzie też wtedy możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Będzie ona trwała godzinę po Mszy. Zachęcamy do podjęcia wyzwania:

    Możliwość spowiedzi także w pierwszy piątek miesiąca przed Mszą Świętą o godz. 16, a droga krzyżowa wyjątkowo 15 min później, czyli o 16.45.

  4. W najbliższy czwartek odbędzie się pielgrzymka rolników na Jasną Górę połączona z całonocnym czuwaniem. Ze względu na panujące ograniczenia z naszej parafii uda się tylko delegacja wraz z księdzem proboszczem. Zachęcam wszystkich do duchowego łączenia się w tym dniu z modlącymi się przed cudownym obrazem Pani Jasnogórskiej. Rozpoczęcie o 21.00 Apelem transmitowanym w TV Trwam i Radiu Maryja. Poniżej całodzienna transmisja z kaplicy Matki Bożej, przez którą możemy uczestniczyć także w dalszej części programu:

  5. Tradycyjnie proszę sołtysów o zorganizowanie zbiórki na kwiaty do grobu Bożego, można też poprosić o pomoc kandydatów do bierzmowania z danej miejscowości lub młodzież z KSM.