Menu Zamknij

Ogłoszenia parafialne 21.02 I Niedziela Wielkiego Postu

  1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: poniedziałek – święto Katedry św. Piotra Apostoła; wtorek – św. Polikarpa. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia!
  2. Zachęcam do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Nabożeństwa te pomagają nam wniknąć w sens Jezusowego krzyża. Tym samym możemy też lepiej zrozumieć siebie i swoje życie, bo przecież każdy z nas w życiu doświadcza tego, czego doświadczał Jezus: niezrozumienia, samotności, zdrady bliskich, fałszywych oskarżeń, oszustwa, cierpienia fizycznego i psychicznego. Od Jezusa możemy nauczyć się to znosić, w Nim znajdziemy ku Temu siłę. Droga Krzyżowa w najbliższy piątek o 16.30; Gorzkie Żale we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o 14.40.
  3. Najbliższa niedziela 28.02 (II Niedziela Wielkiego Postu) to dzień modlitwy, postu i solidarność z Misyjnym Dziełem Kościoła. Będziemy mogli ich wesprzeć także materialnie składając ofiary do puszek przed kościołem. 
  4. Przyszła niedziela, to także ostatnia w miesiącu lutym, a więc tradycyjnie taca jest przeznaczona na koszty związane z ogrzewaniem kościoła.
  5. Zmarła Krystyna Zielińska (76 l.) z Galowa – pogrzeb we wtorek o godz. 14.