Menu Zamknij

Ogłoszenia 14.02 VI Niedziela Zwykła

  1. Dziś przed kościołem w ramach dnia zakochanych będzie możliwość złożyć ofiarę serca na pomoc hospicjum w Kielcach i w Busku-Zdroju – każdy darczyńca otrzyma także słodki upominek; Dziękuje młodzieży z KSM za przeprowadzenie zbiórki i za przygotowanie przez nich słodkich serduszek dla darczyńców.
  2. W środę rozpoczynamy Wielki Post – Msze Święte z posypaniem głów popiołem o godzinie 8, 10 i 16.30. Dzień ten rozpoczyna 40 dniowy okres pokuty i nawrócenia przygotowujących nas do świąt wielkanocnych. Pomocą w dobrym przeżyciu tego czasu będzie m.in. nabożeństwo drogi krzyżowej, które będzie w najbliższy piątek o godz. 16.30, a po niej msza święta oraz Gorzkie Żale w niedziele o godz. 14.40; a także rekolekcje wielkopostne, które są planowane od V Niedzieli Wielkiego Postu. Zachęcamy także do podejmowania postanowień wielkopostnych i przypominamy, że w środę obowiązuje post ścisły.
  3. W środę popielcową na mszę świętą o godz. 16.30 zapraszamy kandydatów do bierzmowania. Po mszy świętej będzie krótkie spotkanie. Spotkanie dla kandydatów odbędzie się także po mszach w przyszłą niedzielę: po 10 dla uczniów szkoły w Szańcu; po 12 dla uczniów szkół w Busku; po 15 dla uczniów pozostałych szkół. Dziś bierzmowani zostawiają indeksy w zakrystii. Otrzymają je właśnie w środę, lub przyszłą niedzielę.