Menu Zamknij

Jubileuszowy rok św. Józefa

8 grudnia 2020r. minęło 150 lat od ogłoszenia św. Józefa przez Piusa IX patronem Kościoła katolickiego, dlatego papież Franciszek ogłosił ten rok duszpasterski – rokiem Św. Józefa. Ten święty jest początku dzieła Odkupienia, wyrastając jako „trzeci” z grona świętej rodziny, będąc w cieniu Jezusa i Maryi. Papież w liście Patris Corde zaprasza do zaakcentowania Jego ważnej roli w historii  zbawienia.

To  dobra okazja, aby zaprosić was do pogłębienia tematyki rodziny, a szczególnie ojcostwa. Zapraszamy na cykl siedmiu komentarzy o św. Józefie w oparciu o List Apostolski Patris Corde papieża Franciszka. Będą one zamieszczane cyklicznie co kilka dni, aby dobrze przygotować nas na uroczystość św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny przypadającą na 19 marca!

Poniżej pierwsze dwa rozważania, kolejne już niebawem!

Ojciec Umiłowany – ks. Leszek Starczewski

Ojciec czuły – ks. Karol Rasała