...
Menu Zamknij

Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego 17.04

 1. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego to najważniejsze i najpiękniejsze święto! Z tej okazji w imieniu swoim i ks. prefekta Michała pragnę złożyć najserdeczniejsze życzenia: Niech te dni zwycięstwa życia nad śmiercią, będą pełne radości, miłości i pokoju, który jest tak bardzo zagrożony; byśmy mimo różnych trosk i kłopotów, mogli zawsze śpiewać radosne Alleluja – Jezus żyje!
  Niech radosna wieść o Zmartwychwstania opromienia życie każdego z nas, pogłębia wiarę, napełnia nadzieją i rozpala miłość, która uzdalnia do pięknego życia w Bogu.
  Zmartwychwstały Chrystus niech udziela wszelkich swoich łask i darzy błogosławieństwem w dzisiejszych przepełnionych lękiem czasach.
  Życzymy wszystkim parafianom i przybyłym gościom radosnego świętowania! Szczęść Wam Boże!
 2. Dziękuje wszystkim za życzenia – te składane osobiście czy telefonicznie. Przekazuję również najserdeczniejsze życzenia od p. Burmistrza i Starosty.
 3. Pragnę podziękować tym, którzy włączyli się w przygotowanie Triduum Paschalnego i świątyni w tych ostatnich dniach. Dziękuję członkom Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, Przemkowi Służalskiemu, panu Kościelnemu Ireneuszowi, a także głównemu koordynatorowi tych działań ks. Michałowi. Dziękuję także za przygotowanie pięknej liturgii ministrantom, którzy przez ostatnie 3 dni przychodzili nie tylko na Liturgię,  ale i na spotkania, podczas których do służby w tych ważnych dniach przygotowywał ich ks. Michał.
 4. Dziękuję także grupie z Mikułowic Wschodnich za solidne posprzątanie kościoła, a byli to: Rafał Piwowarczyk z żoną i córką, Rafał Wach z żoną, Halina Ciechanowicz i Mirosław Wtorek.
 5. Swoją wdzięcznością obejmuje też wszystkie jednostki Straży Pożarnej z terenu naszej parafii, czyli strażaków z Młyn, Słabkowic, Szańca, Galowa, Unikowa, Zwierzyńca i Mikułowic. Dziękuje za pełne powagi czuwanie przy grobie Chrystusa. Dziękuję także orkiestrze, która jak zawsze uświetniła dzisiejszą Mszę Rezurekcyjną.
 6. Jutro drugi dzień świąt, podczas którego swoją modlitwą i ofiarą będziemy wspierać Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 7. Intencje mszalne na najbliższy tydzień znajdziemy w gablocie przy kościele oraz w zakładce intencje na naszej stronie parafialnej.

Ciąg dalszy ogłoszeń…

 1. Następna Niedziela to Uroczystość Bożego Miłosierdzia. Temat Bożego Miłosierdzia będziemy rozważać w przyszłą niedzielę. Przed Kościołem będzie możliwość pomocy 20 letniemu Konradowi z Oleśnicy, który w wyniku choroby nowotworowej stracił lewą nogę. Rodzina będzie zbierała na zakup protezy, za ten dar serca z góry dziękuję!
 2. Ojciec Jerzy z Ukrainy, który prowadził u nas rekolekcje przysyłając wszystkim życzenia świąteczne jeszcze raz dziękuje za hojną pomoc. Jednocześnie przesyła zdjęcia, pokazując, że nasze dary trafiły m.in. do żołnierzy i innych potrzebujących.
 3. Po pandemicznej przerwie organizuje pielgrzymkę do Zakopanego i Ludźmierza w dniu 4 maja (środa). Koszt wyjazdu to 70 zł. Zapisy do przyszłej niedzieli!
 4. Następna Niedziela to też ostatnia niedziela miesiąc. Taca w tym dniu po raz ostatni w sezonie grzewczym będzie przeznaczona na koszty związane z ogrzewaniem Kościoła.
 5. Na cele parafialne, czyli położenie kostki na cmentarzu i renowację ambony, która będzie zabrana w maju wpłynęło 7 ofiar w wysokości 1300 zł. Serdeczne Bóg zapłać!
 6. Zachęcam do obejrzenia zdjęć z całego Triduum Paschalnego i Wielkiej Niedzieli, a także drogi krzyżowej ulicami Szańca na stronie Stowarzyszenia Miłośników Szańcu, a w najbliższym czasie także na stronie naszej parafii. Dziękuję naszej fotografce p. Beacie za ich przekazanie!
Optimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.