Menu Zamknij

Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego 17.04

 1. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego to najważniejsze i najpiękniejsze święto! Z tej okazji w imieniu swoim i ks. prefekta Michała pragnę złożyć najserdeczniejsze życzenia: Niech te dni zwycięstwa życia nad śmiercią, będą pełne radości, miłości i pokoju, który jest tak bardzo zagrożony; byśmy mimo różnych trosk i kłopotów, mogli zawsze śpiewać radosne Alleluja – Jezus żyje!
  Niech radosna wieść o Zmartwychwstania opromienia życie każdego z nas, pogłębia wiarę, napełnia nadzieją i rozpala miłość, która uzdalnia do pięknego życia w Bogu.
  Zmartwychwstały Chrystus niech udziela wszelkich swoich łask i darzy błogosławieństwem w dzisiejszych przepełnionych lękiem czasach.
  Życzymy wszystkim parafianom i przybyłym gościom radosnego świętowania! Szczęść Wam Boże!
 2. Dziękuje wszystkim za życzenia – te składane osobiście czy telefonicznie. Przekazuję również najserdeczniejsze życzenia od p. Burmistrza i Starosty.
 3. Pragnę podziękować tym, którzy włączyli się w przygotowanie Triduum Paschalnego i świątyni w tych ostatnich dniach. Dziękuję członkom Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, Przemkowi Służalskiemu, panu Kościelnemu Ireneuszowi, a także głównemu koordynatorowi tych działań ks. Michałowi. Dziękuję także za przygotowanie pięknej liturgii ministrantom, którzy przez ostatnie 3 dni przychodzili nie tylko na Liturgię,  ale i na spotkania, podczas których do służby w tych ważnych dniach przygotowywał ich ks. Michał.
 4. Dziękuję także grupie z Mikułowic Wschodnich za solidne posprzątanie kościoła, a byli to: Rafał Piwowarczyk z żoną i córką, Rafał Wach z żoną, Halina Ciechanowicz i Mirosław Wtorek.
 5. Swoją wdzięcznością obejmuje też wszystkie jednostki Straży Pożarnej z terenu naszej parafii, czyli strażaków z Młyn, Słabkowic, Szańca, Galowa, Unikowa, Zwierzyńca i Mikułowic. Dziękuje za pełne powagi czuwanie przy grobie Chrystusa. Dziękuję także orkiestrze, która jak zawsze uświetniła dzisiejszą Mszę Rezurekcyjną.
 6. Jutro drugi dzień świąt, podczas którego swoją modlitwą i ofiarą będziemy wspierać Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 7. Intencje mszalne na najbliższy tydzień znajdziemy w gablocie przy kościele oraz w zakładce intencje na naszej stronie parafialnej.

Ciąg dalszy ogłoszeń…

 1. Następna Niedziela to Uroczystość Bożego Miłosierdzia. Temat Bożego Miłosierdzia będziemy rozważać w przyszłą niedzielę. Przed Kościołem będzie możliwość pomocy 20 letniemu Konradowi z Oleśnicy, który w wyniku choroby nowotworowej stracił lewą nogę. Rodzina będzie zbierała na zakup protezy, za ten dar serca z góry dziękuję!
 2. Ojciec Jerzy z Ukrainy, który prowadził u nas rekolekcje przysyłając wszystkim życzenia świąteczne jeszcze raz dziękuje za hojną pomoc. Jednocześnie przesyła zdjęcia, pokazując, że nasze dary trafiły m.in. do żołnierzy i innych potrzebujących.
 3. Po pandemicznej przerwie organizuje pielgrzymkę do Zakopanego i Ludźmierza w dniu 4 maja (środa). Koszt wyjazdu to 70 zł. Zapisy do przyszłej niedzieli!
 4. Następna Niedziela to też ostatnia niedziela miesiąc. Taca w tym dniu po raz ostatni w sezonie grzewczym będzie przeznaczona na koszty związane z ogrzewaniem Kościoła.
 5. Na cele parafialne, czyli położenie kostki na cmentarzu i renowację ambony, która będzie zabrana w maju wpłynęło 7 ofiar w wysokości 1300 zł. Serdeczne Bóg zapłać!
 6. Zachęcam do obejrzenia zdjęć z całego Triduum Paschalnego i Wielkiej Niedzieli, a także drogi krzyżowej ulicami Szańca na stronie Stowarzyszenia Miłośników Szańcu, a w najbliższym czasie także na stronie naszej parafii. Dziękuję naszej fotografce p. Beacie za ich przekazanie!