Menu Zamknij

Spotkanie modlitewne rozpoczynające Wielki Tydzień

Szczęść Boże!

W najbliższą sobotę 1 kwietnia w naszej parafii odbędzie się otwarte spotkanie dla młodzieży należącej do KSM naszej diecezji i nie tylko. Rozpoczynamy o godzinie 10.00 Adoracją Najświętszego Sakramentu prowadzoną przez zespół “Umiłowani” wprowadzającą nas w tematykę kolejnych dni Wielkiego Tygodnia. Zapraszam na tą część wszystkich kandydatów do sakramentu bierzmowania. Ta część potrwa do ok. 11.15. Po niej będzie przerwa, przeniesiemy się do WDK na herbatę i ciastko. Następnie od godziny 12.00 będziemy uczestniczyć w Nabożeństwie Pokutnym, podczas którego będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania, dla tych wszystkich, którzy jeszcze tego nie uczynili, by z czystym sercem wejść w ten najważniejszy dla ludzi wierzących czas w roku. Ta część zostanie zakończona Mszą Świętą, a przewidywany koniec to godzina 13.30-14.00. W ramach przygotowania proszę w miarę możliwości uczestniczyć w pierwszej części, czyli adoracji. Zachęcam do uczestnictwa także w drugiej części, ale nie jest to już wymagane.

W Wielkim Tygodniu natomiast rozważamy najważniejsze tajemnice naszej wiary, których kulminacyjnym punktem są Liturgie Wielkiego Czwartku, Piątku i Soboty. Proszę, by uczestniczyć co najmniej w dwóch z nich, choć wskazane jest doświadczenie wszystkich tych trzech liturgii, gdyż wszystkie razem stanowią “całość”. 

Przypominam o zaliczaniu pytań. Ufam, że do końca kwietnia wszyscy zaliczą pytania, tak by w Maju bez rozproszeń przygotowywać się do egzaminów. W tym celu przypominam, iż można umawiać się indywidualnie, lub zaliczać u swoich katechetów.