Menu Zamknij

Poświęcenie świec oraz mierzenie do uszycia strojów komunijnych

W Święto Ofiarowania Pańskiego (2 lutego) o godzinie 16.00, odbędzie się kolejny etap przygotowania do przyjęcia I Komunii Świętej – poświęcenie świec. Jeśli chodzi o świece, to odsyłam do tego artykułu, który rozjaśni jaką należy przynieść: https://pl.aleteia.org/2018/02/03/czy-gromnica-i-swieca-chrzcielna-to-jest-to-samo/

W polskiej tradycji bardziej znane jest jako święto Matki Boskiej Gromnicznej. Święto Ofiarowania Pańskiego wprowadził papież Gelazy I (zm. 496 r.). Jest ono nawiązaniem do ewangelicznego opisu ofiarowania Jezusa. 40 dni po Jego narodzinach Maryja i Józef zanieśli dzieciątko do świątyni w Jerozolimie, by zgodnie z prawem mojżeszowym ofiarować Je Bogu w hołdzie dziękczynienia za darowanie Izraelitom życia podczas przejścia przez Egipt Anioła Zniszczenia. Przebywający wtedy w świątyni starzec Symeon rozpoznał w Jezusie Mesjasza.

Natomiast tuż po feriach – 16 lutego – odbędzie się pierwsze mierzenie, aby móc uszyć na czas stroje na I Komunię Świętą. Zapraszamy odpowiednio – na godzinę 16.15 chłopców, na godzinę 17.00 wszystkie dziewczynki.