Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę Zwykłą 22.01

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: wtorek – św. Franciszka Salezego, środa – Święto Nawrócenia Św. Pawła Apostoła; czwartek św. Tymoteusza i Tytusa; Sobota – św. Tomasza z Akwinu. Wszystkim solenizantom i jubilatom, oraz babciom i dziadkom składamy najserdeczniejsze życzenia!
  2. W środę kończymy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan – Msza Święta o godzinie 16.00.
  3. Dzisiejsza Niedziela w sposób szczególny proklamująca Słowo Może niech jeszcze bardziej zachęci nas do sięgnięcia po Biblie, w ten list Boga, który jest skierowany do człowieka – czyli do Ciebie i do mnie. Przed filarem w koszyku są karteczki z cytatami z Pisma Świętego. Zachęcam, by jeden z nich zabrać, odczytać w domu i zobaczyć, co Bóg do mnie dziś mówi. Starajmy się jak najczęściej sięgać do Pisma Świętego!
  4. W celu pogłębienia znajomości Słowa Bożego zapraszamy wszystkich chętnych na Krąg Biblijny. Spotykamy się średnio dwa razy w miesiącu (drugi i czwarty piątek o godz. 19.00). Spotkanie w najbliższy piątek 27 stycznia o godzinie 19.00.
  5. Porządek wizyty kolędowej na najbliższy tydzień:
    czwartek 26 stycznia – Jeden ksiądz od godziny 14.30 Szaniec ulice: Kościelna (od sklepu), Organistówka, Źródlana, Stok;
    Drugi ksiądz od godziny 14.30 Szaniec ulice: Klasztorna, Klin i Młynek.

Dla tych wszystkich, którzy nie mogli przyjąć księdza w wyznaczonym terminie, a chcieliby to uczynić, jest taka możliwość – można się umówić na dogodny termin indywidualnie z nami (najlepiej w najbliższą środę lub piątek).

6. W przyszłą niedzielę sprawozdanie z działań duszpasterskich i materialnych z roku 2022 oraz zamierzenia i plany na rozpoczęty rok.
  7. W związku z prośbami, by ruchoma szopka była dostępna jeszcze przez czas ferii, przedłużamy czas jej ekspozycji do 12 lutego.
  8.  Następna niedziela to ostatnia niedziela miesiąca, czyli taca przeznaczona będzie na koszty związane z ogrzewaniem naszego kościoła. Z góry dziękuję za zrozumienie!
  9. Przy wyjściu z kościoła są wyłożone ulotki, na których znajdziemy sposób, w który możemy wspomóc rehabilitację 5-letniego Olka z Galowa chorego na dziecięce porażenie mózgowe, odpisując 1,5% swojego podatku.  Zachęcam do włączenia się i wsparcie tej rodziny!
  10. Intencje na najbliższy tydzień znajdziemy w gablocie przy kościele oraz na stronie internetowej naszej parafii.