Menu Zamknij

Poświęcenie świec dla dzieci I Komunijnych

W Święto Ofiarowania Pańskiego (2 lutego) o godzinie 16.30, odbędzie się kolejny etap przygotowania do przyjęcia I Komunii Świętej – poświęcenie świec. Świece należy przynieść tą od chrztu dziecka. 

Należy pamiętać, że w polskiej tradycji bardziej znane jest jako święto Matki Boskiej Gromnicznej. Święto Ofiarowania Pańskiego wprowadził papież Gelazy I (zm. 496 r.). Jest ono nawiązaniem do ewangelicznego opisu ofiarowania Jezusa. 40 dni po Jego narodzinach Maryja i Józef zanieśli dzieciątko do świątyni w Jerozolimie, by zgodnie z prawem mojżeszowym ofiarować Je Bogu w hołdzie dziękczynienia za darowanie Izraelitom życia podczas przejścia przez Egipt Anioła Zniszczenia. Przebywający wtedy w świątyni starzec Symeon rozpoznał w Jezusie Mesjasza.