Menu Zamknij

Ogłoszenia parafialne XV Niedziela zwykła 11.07

  1. W tym tygodniu wspominamy: poniedziałek – św. Brunona z Kwerfurtu; wtorek – świętych pustelników Andrzeja i Benedykta; środa – św. Kamila; czwartek – św. Bonifacego; piątek – Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel; Solenizantom i jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia.
  2. W piątek będziemy przeżywać Uroczystość Odpustową ku czci NMP z Góry Karmel; Uroczystości będzie przewodniczył i wygłosi do nas Słowo Boże ks. dr Mirosław Kowalski – wykładowca liturgiki i sekretarz ks. biskupa Andrzeja Kalety. Sam ksiądz biskup będzie o godzinie 16 udzielając sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii. Msze święte o godzinie 8.00, 10.00, a o 12.00 uroczysta suma. Wszystkich parafian i gości serdecznie zapraszamy, by jak najpełniej oddać cześć Matce Bożej Szkaplerznej – szczególnie liczymy na asystę, czyli ministrantów; strażaków (jest to dzień pracy, ale ufam, że z każdej miejscowości będzie choć 3,4 przedstawicieli). Zapraszamy panie z Kół Gospodyń Wiejskich, Koła Różańcowe, Orkiestrę parafialną i dzieci do sypania kwiatków. Bardzo prosimy, by nie zabrakło dzieci pierwszokomunijnych i rocznicowych, jeśli nie będą mogły być na Mszy o godz. 12, to niech się pojawią o 10.
  3. Poza kramami na placu kościelnym będą parafianie ze zdrową żywnością, m.in. miody, jadalne oleje oraz śliwka szydłowska.
  4. W związku z bierzmowaniem jutro i we wtorek próby o godzinie 16.30. W środę spowiedź dla kandydatów, rodziców i świadków od godz. 16. W czwartek od godz. 15.30 sprzątanie kościoła i wszystkiego wokół.
  5. Trwają pracę przy konserwacji ołtarza św. Izydora, mensa ołtarzowa wróciła już na swoje miejsce. Trwają także prace przy elewacji dzwonnicy, na której w czwartek pojawi się niespodzianka.
    Na konstrukcji w której znajduje się tablica informacyjna o naszej parafii (nową zrobił Arek Serwin z Nowego Folwarku) jest zawieszony kamień szaniecki przepowiadający pogodę! Zachęcam by podejść i zorientować się co przepowiada.
  6. W następną sobotę na Zwierzyńcu odbędzie się kolejny turniej sołtysów. Początek o godz. 18.30.
  7. Na cele parafialne w tym tygodniu złożyło ofiarę 8 rodzin. Dziękujemy za zrozumienie!
  8. Intencje mszalne znajdziemy na stronie internetowej i w gablocie przy kościele.