Menu Zamknij

Ogłoszenia parafialne XII Niedziela zwykła

  1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: wtorek – św. Aloizego Gonzaga; środa – św. Jana Chrzciciela; piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa; sobota – Niepokalanego Serca NMP. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia!
  2. Bardzo dziękuję za liczny udział w Procesji Bożego Ciała. Dziękuję Kołom Gospodyń Wiejskich, ministrantom, dzieciom sypiącym kwiaty, strażakom, orkiestrze, a nade wszystko mieszkańcom Szańca za przygotowanie pięknych ołtarzy przy Domu Kultury, Szkole, Składzie Budowlanym i przy Straży.
  3. Zapraszam codziennie na adorację Najświętszego Sakramentu na godz. 17.30, na jej zakończenie Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i procesja wokół kościoła. Po zakończeniu Msza Święta.
    Na zakończenie oktawy Bożego Ciała czyli w czwartek o godz. 18.00 proszę, by ołtarze przygotowały grupy parafialne: Ministranci, KSM i Eucharystyczny Ruch Młodych. Na stronie internetowej parafii i na fanpage’u Stowarzyszenia Miłośników Szańca znajdziemy zdjęcia z Bożego Ciała.
  4. Msza Św. w intencji dzieci i młodzieży oraz nauczycieli kończących rok szkolny w przyszłą niedzielę o godz. 12.00.
  5. W piątek były prowadzone prace przy poprawie nagłośnienia. Są zamontowane dodatkowe głośniki na dworze czyli wokół kościoła, nowy mikrofon bezprzewodowy, który ma zasięg na zewnątrz kościoła, a główne prace w tym zakresie to całkiem nowe nagłośnienie w kaplicy cmentarnej i nagłośniony cały cmentarz od ołtarza polowego. Efekty będziemy mogli usłyszeć w Niedzielę Grobową tuż przed odpustem.
  6. Intencje mszalne na najbliższy tydzień znajdziemy w gablocie przy kościele oraz na stronie internetowej naszej parafii.