Menu Zamknij

Ogłoszenia Parafialne V Niedziela Wielkiego Postu

 1. W tym tygodniu w liturgii nie wspominamy żadnego ze świętych, ale wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia!
 2. Dziś rozpoczęliśmy rekolekcje Wielko Postne, które trwać będą do wtorku włącznie. Starajmy się tak zorganizować czas, by znaleźć godzinę czasu na spotkanie tu w Kościele.
  Program jest jak w ubiegłych latach.
  8.30 – Msza Św. z nauką dla dorosłych
  10.30 – Msza Św. z nauką dla dzieci
  12.00 – Msza Św. z nauką ogólną
  17.30 – Msza Św. z nauką dla dorosłych i młodzieży.
  We wtorek dzień spowiedzi 9-12.30 i od 15.30 do 18.00. Jeśli chodzi o porządek Mszy Św. to jest podobny, z tym, że o godz. 12.00 Msza Św. dla starszych i chorych z sakramentem Namaszczenia Chorych. Jeśli kogoś nie da się przywieźć proszę zgłosić w zakrystii i będziemy u chorych w sobotę od 9.00.
  We wtorek także dodatkowa Msza Święta o godz. 16.00, a ostatnia o 17.30. Taca w tym dniu jest przeznaczona dla Ojca rekolekcjonisty i na pomoc dla ofiar wojny w Ukrainie. Żywność i środki czystości można składać do godziny 18.00 we wtorek.
 3. W najbliższy Piątek Droga Krzyżowa ulicami Szańca. Proszę o przygotowanie krzyża i niesienie Go, aż do cmentarza, gdzie będzie wkopany mieszkańców Elżbiecina.
 4. W następną niedzielę 10 kwietnia poświęcenie palm. Przed kościołem będzie można nabyć palmy przygotowane przez KSM naszej parafii.
 5. W piątek zostały zakończone pracy przy założeniu kostki na cmentarzu (we wszystkich bocznych alejkach ok. 400 m). Padał śnieg więc jeszcze zostało posypianie piaskiem.
  W piątek miały miejsce także prace w kościele. Myślę, że niektórzy zauważyli jakie – doświetlenie ołtarzy bocznych oraz ołtarza głównego, przy którym sprawowana jest Msza Święta oraz ambonki. Ponadto, zostały wymienione żarówki w żyrandolach na świecące znacznie mocniej i bardziej na boki. Można to porównać, gdyż w dwóch już są wymienione, natomiast w jednym tylnym jeszcze nie, by zobaczyć różnicę. Do kaplicy potrzebne było 8 metrowe rusztowanie, które zostało wypożyczone i złożone przez Grzegorza i Dariusza Wojtaszków z Kameduł i Włodarki, a pomogli im w tym bezinteresownie Robert Janik i Piotr Bartocha z Młyn. Bóg zapłać!
 6. Na kwiaty do Grobu Bożego zostały złożone ofiary z Mikułowic, Szańca, Galowa, Elżbiecina i Słabkowic.
 7. Nabożeństwo I czwartkowe o powołania do kapłaństwa o godz. 17.15.
 8. Intencje mszalne na najbliższy tydzień znajdziemy w gablocie przy kościele oraz w zakładce intencje na naszej stronie parafialnej!