Menu Zamknij

Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Palmową 10.04

 1. Dziękuję Kołom Gospodyń Wiejskich za przygotowanie pięknych palm, które stoją przy ołtarzu – są to palmy ze Słabkowic i Unikowa. Bóg zapłać za trud włożony w ich przygotowanie!
 2. Jeśli ktoś w czasie rekolekcji nie zdążył skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania, to codziennie, aż do czwartku będziemy służyć w konfesjonale. Jest to także możliwość dla tych, którzy wracają na święta z zagranicy. Spowiedź będzie także w Wielki Piątek w czasie Adoracji przy Grobie.
 3. Na sobotę prosimy o pomoc w posprzątaniu kościoła kolejną grupę, tym razem z Mikułowic Wschodnich. Zapraszam w sobotę po poświęceniu pokarmów, czyli od 12.15. Ci, co chodzą do kościoła z Mikułowic na pewno przyjdą, ale liczymy na także na obecność innych.
 4. Bardzo dziękuję za ogromną pomoc materialną i rzeczową dla mieszkańców Ukrainy, która była zbierana w ostatnim dniu rekolekcji.
 5. Na cele parafialne, czyli położenie kostki na cmentarzu i renowację ambony, wpłynęła w ostatnim tygodniu ofiara od 7 osób w wysokości 1100 zł.
 6. Porządek obchodów najważniejszych wydarzeń w roku liturgicznym związanych z męką, śmiercią i zmartwychwstaniem Jezusa:
  Wielki czwartek – Msza Święta Wieczerz Pańskiej o godz. 18.00; Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.30.
  Wielki piątek – Droga krzyżowa i liturgia Wielkiego Piątku o godz. 17.00; po liturgii Adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie do godz. 23.00. Do Adoracji zachęcamy wszystkich wiernych z poszczególnych wiosek, a także dzieci i ministrantów. Zapraszamy do Adoracji również Staże Pożarne. Obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  Wielka sobota –  Poświęcenie pokarmów o godz. 9.00; 10.00; 11.00; 12.00; Adoracja Najświętszego Sakramentu od 8.45 do 12.15, a później od godziny 17.30.
  Niedziela Zmartwychwstania – Rezurekcja  o godzinie 6.00 – zapraszamy wszystkie jednostki Straży Pożarnej z całej parafii i orkiestrę; Później Msze św. o godz. 10.00; 12.00 i o 15.00.
  Poniedziałek w oktawie Wielkanocy – Msze św. o godz. 8.00; 10.00 i 12.00.
 7. Intencje mszalne na najbliższy tydzień znajdziemy w gablocie przy kościele oraz na stronie internetowej naszej parafii w zakładce intencje.