Ogłoszenia parafialne V Niedziela Wielkiego Postu 21.03.2021

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek – św. Turbiusz; w czwartek – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia!
  2. Dziękuje grupie z Podgaja za solidne posprzątanie kościoła. Były to następujące osoby: Wojciechowska Anita, Grochowina Krystyna, Równiak Daniela i Sroka Paweł.
  3. Dziś rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne, które będą trwać do wtorku włącznie. Starajmy się tak zorganizować czas, by mimo obostrzeń sanitarnych znaleźć godzinę czasu na spotkanie tu w kościele. By umożliwić rozłożenie obecności będzie więcej Mszy Świętych. Program jest podobny jak w ubiegłych latach czyli:
    Poniedziałek: 8.30 – dla dorosłych
    10.30 – dla dzieci
    12.00 – dla dorosłych
    17.30 – dla dorosłych i młodzieży
    Wtorek (dzień spowiedzi):
    Spowiedź od 9.00 do 12.30 i od 15.30 do 18.00.
    Msze Święte:
    8.30; 10.30; 12.00 – dla starszych i chorych z sakramentem namaszczenia chorych; 16.00 – dla dorosłych i 17.30 – dla młodzieży.
  4. Do ciężko chorych na wyraźne życzenie podjedziemy w piątek od godz. 9.00.
  5. Ze względu na pandemię nie będzie drogi krzyżowej ulicami Szańca, ale odbędą się w kościele dwie drogi krzyżowe o godz. 16.30 oraz o godz. 18.00 (prowadzona przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży).
    Młodzież z KSM będzie również w przyszłą niedzielę rozprowadzać kartki wielkanocne. Zachęcamy, aby powrócić do tego pięknego zwyczaju, i mimo trudności wynikających z ograniczeń podzielić się radością zmartwychwstania wysyłając swoim bliskim kartkę.
  6. W przyszłą niedzielę poświęcenie palm na wszystkich Mszach Świętych, a w związku z panującymi ograniczeniami pandemicznymi nie będzie procesji przed sumą.
  7. Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Grobu Bożego mieszkańcom Młyn, Unikowa, Podgaja, Galowa i Mikułowic – dziękuję sołtysom za zaangażowanie. Gdyby ktoś nie miał okazji złożyć ofiary w swojej miejscowości to można ją przekazać do specjalnej puszki przeznaczonej na ten cel w kościele.
  8. Przyszła niedziela to ostatnia niedziela miesiąca, w związku z tym taca przeznaczona jest na ogrzewanie.