Menu Zamknij

Ogłoszenia parafialne na XV Niedzielę Zwykłą

  1. W tym tygodniu wspominamy – jutro świętego Benedykta, we wtorek – św. Brunona; środa – św. Pustelników Andrzeja i Benedykta; czwartek – św. Kamila; piątek – św. Bonawenture; sobota – NMP z Góry Karmen (Odpust Parafialny) .Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.
  2. W sobotę będziemy przeżywać uroczystość odpustową ku czci NMP z Góry Karmen, uroczystościom będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi ksiądz profesor KUL Stanisław Dyk. Msze Święte przed południem będą o godzinie 8.00, 10.00 i  o 12.00 uroczysta suma oraz o godzinie 15.00. Po mszy o godzinie 10.00 Nabożeństwo do Matki Bożej Szkaplerznej.  Wszystkich parafian i gości serdecznie zapraszamy by jak najpełniej oddać cześć Matce Bożej Szkaplerznej – szczególnie liczymy na asystę czyli ministrantów, strażaków ( jest dzień wolny, więc ufam że ich nie zabraknie), zapraszam także panie z Kół Gospodyń Wiejskich, Kół Różańcowych, Orkiestrę Parafialną i dzieci do sypania kwiatów. Poza kramami i karuzelą, która zapowiedziała swoją obecność, na placu kościelnym będą parafianie ze zdrową żywnością między innymi oleje, miody i inne niespodzianki.
  3. W związku z odpustem proszę o pomoc w posprzątaniu kościoła i wszystkiego wokół, tym razem proszę o pomoc Mikułowice ulica Szkolna od numeru 117 do 132 – zapraszam w piątek na godzinę 18.30, jeśli ktoś nie może o tej godzinie to zapraszam na godzinę 16.30.
  4. Trwają prace przy odrestaurowaniu ambony, okazuje się, że kornik tak zaatakował, że trzeba było jeszcze raz wykonać trucie ( ale my się nie musimy obawiać bo środek jest szkodliwy przez jedną godzinę). Na te cele, jak i położenie kostki na cmentarzu, odmalowanie kaplicy i nowe nagłośnienie wpłynęło osiem ofiar w wysokości 2200 złotych.
  5. Intencje mszalne dla zainteresowanych wywieszone są w gablocie i na stronie internetowej parafii, tylko dodam, że 13 lipca jest kolejne Nabożeństwo Fatimskie, na które serdecznie zapraszam.