Menu Zamknij

Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Wszystkich Świętych

  1. Dziękuję Wszystkim za wielką troskę aby groby i wszystko wokół było czyste i schludne, cieszę się że czujecie współodpowiedzialność za cały cmentarz, nie tylko za konkretny grób. Ten cmentarz świadczy o nas i o naszej wdzięczności dla zmarłych.
  2. Nasi parafianie już to wiedzą ale wszystkim z zewnątrz przypominamy by dostarczyć księdzu Proboszczowi deklarację dysponenta grobu, nasz cmentarz jest objęty ewidencją, każdy grób ma swój numer i niezbędna jest informacja co jest odpowiedzialny za grób, kto jest właścicielem, pamiętając ze miejsce na cmentarzu jest ważne 20 lat. Po tym czasie dzierżawa powinna być przedłużona.
  3. Jednocześnie grabarz informuje, że jeśli puste miejsce nie jest opalikowane, czy nie przekazana jest informacja do grabarza że jest zajęte takie miejsce będzie uważane jako należące do administracji cmentarza i można tam wykopać zupełnie nowy grób.
  4. Jutro dzień Zaduszny, czyli wspominamy tych którzy nie są jeszcze przed Bogiem, nie są świętymi, a wiec potrzebują naszego wsparcia modlitewnego – przez cały dzień modlimy się za zmarłych którzy są podani do tzw. modlitwy wypominkowej. Modlitwa wypominkowa może być też przez cały rok lub pół roku.
  5. Praktyka wypominek pozwala nam utrwalić pamięć o bliskich zmarłych i zachęcić „co ważne” nie tylko nas ale wszystkich którzy są w Kościele do modlitwy w ich intencji. Jest to najbardziej tradycyjna forma realizacji tajemnicy świętych obcowania –  a więc duchowej łączności między świętymi w niebie, duszami w czyśćcu i nami na ziemi. Niech w tej formie modlitwy nie zabraknie imion i Twoich zmarłych.
  6. Msze Święte w dzień Zaduszny o godz. 8:00, 10:00 w Kościele i o 16:00 w kaplicy cmentarnej wraz z procesją.
  7. Jutro wypada także I czwartek miesiąca. Przed Mszą Świętą o godz. 10:00, o godzinie 9:00 adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o powołania.
  8. Intencje są zamieszczone w gablocie i na stronie internetowej parafii.