- Dziękuję Wszystkim za wielką troskę aby groby i wszystko wokół było czyste i schludne, cieszę się że czujecie współodpowiedzialność za cały cmentarz, nie tylko za konkretny grób. Ten cmentarz świadczy o nas i o naszej wdzięczności dla zmarłych.
- Nasi parafianie już to wiedzą ale wszystkim z zewnątrz przypominamy by dostarczyć księdzu Proboszczowi deklarację dysponenta grobu, nasz cmentarz jest objęty ewidencją, każdy grób ma swój numer i niezbędna jest informacja co jest odpowiedzialny za grób, kto jest właścicielem, pamiętając ze miejsce na cmentarzu jest ważne 20 lat. Po tym czasie dzierżawa powinna być przedłużona.
- Jednocześnie grabarz informuje, że jeśli puste miejsce nie jest opalikowane, czy nie przekazana jest informacja do grabarza że jest zajęte takie miejsce będzie uważane jako należące do administracji cmentarza i można tam wykopać zupełnie nowy grób.
- Jutro dzień Zaduszny, czyli wspominamy tych którzy nie są jeszcze przed Bogiem, nie są świętymi, a wiec potrzebują naszego wsparcia modlitewnego – przez cały dzień modlimy się za zmarłych którzy są podani do tzw. modlitwy wypominkowej. Modlitwa wypominkowa może być też przez cały rok lub pół roku.
- Praktyka wypominek pozwala nam utrwalić pamięć o bliskich zmarłych i zachęcić „co ważne” nie tylko nas ale wszystkich którzy są w Kościele do modlitwy w ich intencji. Jest to najbardziej tradycyjna forma realizacji tajemnicy świętych obcowania – a więc duchowej łączności między świętymi w niebie, duszami w czyśćcu i nami na ziemi. Niech w tej formie modlitwy nie zabraknie imion i Twoich zmarłych.
- Msze Święte w dzień Zaduszny o godz. 8:00, 10:00 w Kościele i o 16:00 w kaplicy cmentarnej wraz z procesją.
- Jutro wypada także I czwartek miesiąca. Przed Mszą Świętą o godz. 10:00, o godzinie 9:00 adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o powołania.
- Intencje są zamieszczone w gablocie i na stronie internetowej parafii.