Menu Zamknij

Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego

 1. Gromadzi nas tu dziś wiara w zmartwychwstanie – bez tej wiary w Zmartwychwstanie Chrystusa i nasze Zmartwychwstanie człowiek staje się najbardziej biedny z biednych, bo przychodzi nie wiadomo skąd i idzie nie wiadomo dokąd.
  Dzieląc radość ze zwycięstwa Chrystusa nad grzechem i śmiercią w swoim imieniu i Ks. Grzegorza, życzymy aby pochylenie się nad tą tajemnicą było źródłem prawdziwej nadziei sięgającej poza grób i by pozwalało każdego dnia zachwycić się pięknem naszego człowieczeństwa. Niech Zmartwychwstały napełnia was pokojem niech daje siłę do pokonywania trudności, która niesie życie i pozwala z ufnością patrzeć w przyszłość.
  Najlepsze życzenia przekazuje także Pan Burmistrz Buska-Zdroju i Pan Starosta.
  Dziękujemy też wszystkim za składane życzenia te osobiste i telefoniczne oraz za produkty żywnościowe na plebański stół.
 2. Pragnę też podziękować tym którzy włączyli się w przygotowanie Triduum Paschalnego i przygotowanie świąt:
  -młodzieży za przygotowanie ciemnicy i grobu Pańskiego oraz prowadzenie czuwania jak i Margaretkom i grupie z Unikowa,
  -Panu Kościelnemu, organiście, Przemkowi za jego pomysłowość i konkretne działanie, Pani Marioli, ministrantom, Rycerzom św. Jana Pawła Wielkiego, a nade wszystko głównemu koordynatorowi Ks. Grzegorzowi,
  -dziękuję tym którzy złożyli ofiarę na kwiaty i Pani Beacie za zdjęcia które znajdziemy na stronie internetowej parafii.
 3. Kościół wczoraj sprzątała grupa z Nowego Folwarku od nr 6 do 22 – dziękuję za ich zaangażowanie.
 4. Swoją wdzięcznością obejmuję też wszystkie jednostki Straży z terenu naszej parafii: Strażakom z Galowa, Szańca, Zwierzyńca, Unikowa, Mikułowic, Młyn i Słabkowic – dziękuję za odpowiedzialne i pełne powagi czuwanie przy grobie Chrystusa. Swoją wdzięcznością obejmuje także naszą parafialną orkiestrę…
 5. Jutro drugi dzień świat. Msze Święte o godz. 8:00, 10:00, 12:00 i 15:00 oraz o godz. 16:00 Msza Święta ślubna. Jutro taca jest przeznaczona na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 6. Osoby które zapisały się na pielgrzymkę śladami Św. Pawła do Grecji proszę by z zakrystii odebrały program i szczegółowe informację, na drugą grupę jeszcze są trzy miejsca wolne – w sumie wyjeżdża 70 osób. Termin od 4 do 11 listopada.
 7. Od kilku dni mamy w świątyni odrestaurowany Krzyż który po 111 latach wrócił na swoje miejsce. Krucyfiks powstał w warsztacie mistrza krucyfiksu z Szańca i jest starszy od Kościoła bo powstał w 1450 roku a Kościół jest z 1499 roku. Poprzednie jego miejsce było na belce tęczowej wraz z postaciami Matki Bożej i św. Jana. Takich krzyży w Polsce jest trzy. Sam korpus mierzy 220 cm a jego waga wraz z krzyżem to ok. 300 kg. Koszt prac konserwatorskich krucyfiksu to 73 tys. zł.
 8. Intencje będą wywieszone w gablocie i na stronie internetowej parafii. Dalsze ogłoszenia i zapowiedzi podamy jutro.