Menu Zamknij

Ogłoszenia parafialne na Narodzenie Pańskie 25.12

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: poniedziałek – św. Jana Apostoła; wtorek – Świętych Młodzianków; piątek – św. Sylwestra. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia!
 2. Pragnę wyrazić wdzięczność osobom, które przygotowały świątynie i wszystko wokół na czas świąt Bożego Narodzenia. Za dostarczenie i zamontowanie choinek, za choinkowe stroiki w ołtarzach pewnej osobie z Mikułowic, panu kościelnemu Irkowi wraz z Andrzejem, a nade wszystko młodzieży z KSM, którzy pod przewodnictwem księdza Michała przygotowali szopkę i dekorację. Wyrazy wdzięczności kieruje także do orkiestry parafialnej za uświetnienie pasterki. Dziękuję też za posprzątanie kościoła mieszkańcom Elżbiecina.
 3. Jutro drugi dzień świąt – Msze Święte o godz. 8, 10, 12 i 15. W tym dniu obchodząc Uroczystość Świętej Rodziny wspieramy modlitwą KUL.
 4. Jutro także powiem o tegorocznej kolędzie, która jak w ubiegłym roku będzie w kościele, zapraszając na Msze Kolędowe kolejne miejscowości. Harmonogram znajdziemy w gablocie przy kościele i na stronie internetowej parafii. A jeśli ktoś będzie chciał mieć tradycyjną kolędę, lub będzie chciał poświęcić dom, by tam gościło Boże błogosławieństwo, to proszę o zgłaszanie chęci w zakrystii bądź telefonicznie.
 5. Ksiądz proboszcz wyraził swoje życzenia dla całej wspólnoty parafialnej i przybyłych gości po każdej Eucharystii, a na stronie internetowej możemy przeczytać przekazane wcześniej – link.
 6. Najlepsze życzenia przekazuje także parafianom pan Starosta powiatu i Burmistrz gminy Busko-Zdrój.
 7. Dziękujemy też za wszelkie życzenia, te osobiste czy telefoniczne.

Ciąg dalszy ogłoszeń na Boże Narodzenie.

 1. Jutro wspominamy św. Jana Ewangelistę, a więc tradycyjnie będzie poświęcenie wina. Ksiądz proboszcz jest przygotowany na liczne przybycie wiernych. W tym dniu pamiętajmy w swojej modlitwie także o księdzu biskupie ordynariuszu, który obchodzi swoje imieniny.
 2. Na stoliku przed filarem można nabyć najnowszą prasę katolicką: Niedzielę oraz Gościa Niedzielnego, w którym znajdziemy w płytę z Biblią w wersji audio. Są jeszcze kalendarze ścienne na rok 2022.
 3. 1 stycznia to Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze Święte o godz. 8, 10, 12 i 15. Jest to jednocześnie I sobota miesiąca, a więc Msza Święta Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP, która odbędzie się o 12.00.
 4. Pragnę poinformować, że w tym trudnym 2021 roku zrealizowano wszystkie planowane prace, m.in.: renowację ołtarza św. Izydora i św. Stanisława Kostki – koszt 79 tys. zł; elewację dzwonnicy, uszczelnienie i pomalowanie dachu i założenie 2 podświetlonych zegarów – 75 tys. zł; renowacja jednego z feretronów w przedsionku – 2 tys.; mosiężne lampki wieczne i odnowione kinkiety – 7 tys. W sumie wydaliśmy 163 tys. zł. Wciąż do zapłaty pozostało 104 tys. zł. Za każdy dar serca i zrozumienie bardzo dziękuje.
  Jak wspomniałem wczoraj, tegoroczna kolęda będzie w podobnej formie jak w roku ubiegłym, czyli Msze Święte Kolędowe w intencji poszczególnych miejscowości. I tak
  3 stycznia (pon) 1700 – Kameduły4 stycznia (wt) 1700 – Zwierzyniec i Wymysłów5 stycznia (śr) 1700 – Młyny i Pomyków7 stycznia (pt) 1700 – Galów

  8 stycznia (sob) 1700 – Mikułowice

  10 stycznia (pon) 1700 – Uników

  11 stycznia (wt) 1700 – Słabkowice

  12 stycznia (śr) 1700 – Skorzów

  13 stycznia (czw) 1700 – Podgaje Kozina

  14 stycznia (pt) 1700 – Szaniec

  15 stycznia (sob) 1700 – Nowy Folwark i Włodarka

  17 stycznia (pon) 1700 – Elżbiecin

  W przypadku niemożliwości uczestniczenia we Mszy Świętej w terminie danej miejscowości, zapraszamy w innym dogodnym dniu. Jeśli ktoś życzy sobie tradycyjną wizytę kolędową, albo chce poświęcić nowy dom, to prosimy, aby indywidualnie umówić się z ks. Proboszczem czy ks. prefektem na dogodny dzień i godzinę w zakrystii lub telefonicznie.

  Nr telefonu ks. Proboszcza 606 278 180

  Nr telefonu ks. Prefekta 732 244 840

  Jak będzie wyglądał obrzęd kolędowy w kościele powiemy tuż przed pierwszą miejscowością, czyli 2 stycznia. Już dziś podajemy harmonogram, aby uwzględnić spotkanie kolędowe w swoich planach. Ufamy, że podobnie jak w ubiegłym roku, staniecie na wysokości zadania.

 5. Od jutra Msze Święte, aż do końca stycznia będą o godz. 7.00, a czasem o 7.30 rano. Proszę, aby zainteresowani sprawdzili najbliższy tydzień.
 6. Zapraszamy na Nabożeństwo kończące ten rok w piątek o godz. 16.00.
 7. W kinie w Busku-Zdroju odbędzie się projekcja filmu “Nędzarz i Madame” 28 grudnia o godz. 19.00, 3 stycznia 19.00, 4 stycznia 19.00. Jest to film o św. Bracie Albercie – szczegóły w gablocie.
 8. Intencje mszalne na najbliższy tydzień znajdziemy w gablocie przy kościele i w zakładce intencje na stronie naszej parafii.