Menu Zamknij

Ogłoszenia parafialne na I Niedzielę Adwentu

 1. W tym tygodniu wspominamy: Poniedziałek – św. Barbara, Środa – św. Mikołaja, Czwartek – św. Ambrożego, Piątek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
  Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.
 2. W tym tygodniu przypada I Czwartek miesiąca – Msza Święta w intencji powołań o godzinie 16:00. Natomiast godzinę wcześniej rozpocznie się nabożeństwo Pierwszoczwartkowe przed Najświętszym Sakramentem.
 3. Dziś rozpoczynamy Adwent. Jest to czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia i na ostateczne przyjście Chrystusa – na końców czasów. Wzorem oczekiwania jest Matka Boża. Niech wyrazem naszego oczekiwania będzie udział w Roratach, które będą odbywały się codziennie o godzinie 16:00, z wyjątkiem wtorku – we wtorek Msza Święta o godzinie 7:00. Jednym z etapów przygotowań do świąt, są rekolekcje adwentowe. W tym roku rekolekcje poprowadzi ks. prof. Artur Skrzypek – wikariusz generalny do spraw rodziny. Porządek Mszy Świętej w pierwszy dzień rekolekcji jak w każdą Niedzielę czyli: 8:00, 10:00, 12:00, 15:00. O godzinie 15:00 dla dzieci klas trzecich odbędzie się poświęcone medalików w ramach przygotowania do I Komunii Świętej.
 4. Zewnętrznym znakiem oczekiwania tu przy ołtarzu jest świeca Roratnia oraz wieniec Adwentowy, który jak zawsze przygotowała Pani Marzena z Koła Gospodyń wiejskich z Szańca.
 5. O Świętach będzie nam tez przypominać świeca Caritasu, którą postawimy na stole Wigilijnym. Już dziś będzie można ją nabyć w zakrystii. Ofiara to koszt obiadu dla dziecka (9zł).
 6. Parę dni temu zostały wywiezione wszystkie śmieci z cmentarza z metalowych kontenerów, które są wywożone regularnie przez cały rok. Natomiast z betonowych boksów raz w roku. Bardzo dziękuje za bezinteresowny transport i załadunek Panu Andrzejowi Kaszowiczowi ze Skorzowa (3 olbrzymie samochody wywiozły ładunek na centralny śmietnik)
 7. Dziś także odbędzie się zapowiadane poświęcenie opłatków na nasz stół wigilijny. Opłatki będzie roznosił nasz Pan organista – ofiary jakie składamy przy tej okazji to wynagrodzenie za jego całoroczną pracę, bo to nie tylko niedziele i święta ale także Pierwsze Piątki i Soboty miesiąca oraz nabożeństwa fatimskie. Bardzo proszę o życzliwe przyjęcie i godziwe wynagrodzenie (uwzględniając inflację). Oto plan roznoszenia na ten tydzień:

– Poniedziałek – Nowy Folwark

– Wtorek 0 Słabkowice i Kameduły

– Śwoda – Młyny i Pomyków

– Czwartek – Galów

– Piątek – Kozina, Elżbiecin i Mikułowice Wschodnie

– Sobota – Mikułowice Centrum

 1. Intencje są zamieszczone w gablocie i na stronie internetowej parafii.
 2. Myśl na tydzień: „Życie i czas to najlepsi nauczyciele – życie uczy nas jak wykorzystywać czas a czas uczy nas jak cenić życie