Menu Zamknij

Ogłoszenia parafialne na II Niedzielę Adwentu

1.W tym tygodniu wspominamy: Poniedziałek – św. Damazego, Wtorek – Najświętszej Maryi Panny z Gładalupy, Środa – św. Łucji, Czwartek – św. Jana od Krzyża. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

2.Dziś rozpoczęliśmy rekolekcje Adwentowe, których ciąg dalszy będzie w Poniedziałek. Niżej przedstawiamy plan:

1000 – Msza Święta z nauką dla wszystkich

1200 – Msza Święta z nauką dla starszych i chorych

1630 – Msza Święta z nauką dla wszystkich
           z uwzględnieniem młodzieży

3.W poniedziałek odbędzie się również spowiedź. Zapraszamy od 9:30 do 12:30 i od 16:00 do 17:30. Zachęcajmy się wzajemnie by Chrystus który rodzi się w Betlejemskim żłobie narodził się w Tobie i w sercu twoich bliskich.
We wtorek będziemy nawiedzać chorych. Jeden ksiądz od godziny 11:00 a drugi od godziny 14:00. Chorych proszę zgłaszać w zakrystii.

4.Dzisiejszy dzień to także dzień solidarności z Kościołem na Wschodzie. Przed Kościołem będzie można złożyć ofiarę na ten cel. Są dostepne także świece Caritas na nasz stół Wigilijny. Świeca która nam przypomina że chcemy i potrafimy dzielić się z innymi. Dochód ze świec będzie przeznaczony na zakup obiadu dla biednych dzieci.

5.Pan organista będzie kończył w tym tygodniu roznoszenie opłatków:

Poniedziałek – Skorzów

Wtorek – Zwierzyniec, Wymysłów, Podgaje

Środa – Uników

Czwartek – Szaniec od Nowego Folwarku w kierunku ulicy głównej

Piątek – Szaniec od ulicy głównej w kierunku Młyn

Sobota – Mikułowice Zachodnie.

Gdyby kogoś nie było w domu to można odebrać opłatek w zakrystii lub poprosić o odbiór sąsiada. Proszę pamiętać że jest to wynagrodzenie za jego całoroczną pracę.

6.W najbliższą sobotę o godzinie 16:00 będzie uroczysta Msza Święta w intencji Rycerzy Świętego Papieża Jana Pawła II Wielkiego, którzy będą obchodzić pierwszą rocznice powstania. Obecni będą również Rycerze z innych parafii. W tym dniu przyjmiemy w poczet Rycerzy, kolejnego parafianina. Jeśli ktoś z Panów przez ten rok dojrzał, aby być w tej grupie, to proszę o informację. Zapraszamy wszystkich parafian do licznego udziału w tej uroczystości.

7.Zapraszamy także do udziału we Mszy Świętej Roratniej, zwłaszcza tych którzy do Kościoła mają bliżej.

8.W swoich modlitwach pamiętajmy o osobach, które podjęły wyzwanie 33 dniowych indywidualnych rekolekcji prowadzących do Oddania swego życia Matce Bożej

9.Zmarła Stanisława Mikołajczyk lat 93, pogrzeb we wtorek o godzinie 14:00

10.Intencje są zamieszczone w gablocie i na stronie internetowej parafii.

“Maryja jest misjonarką zbliżającą się do nas, by nam towarzyszyć w życiu, otwierając serca na wiarę swoim macierzyńskim uczuciem”
– papież Franciszek –