Menu Zamknij

Ogłoszenia parafialne na I Niedzielę Adwentu 27.11

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: środa – św. Andrzeja Apostoła; sobota – św. Franciszka Ksawerego. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia!
 2. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Msze Święte o godzinie 16.00 w I czwartek i I sobotę, godzinę wcześniej Nabożeństwa przed Najświętszym Sakramentem; a w piątek pół godziny przed Mszą Św. możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
  W pierwszą sobotę Mszą Świętą o godzinie 16.00 rozpoczynamy jednocześnie nasze parafialne Rekolekcje Adwentowe, które poprowadzi dla nas o. Krzysztof Piskorz – Karmelita Bosy. Porządek rekolekcji w niedzielę to 8.00, 10.00, 12.00 i 15.00. O godzinie 15.00 dzieci klas III będą miały poświęcenie medalików – kolejny etap przygotowania do przyjęcia I Komunii Św.
 3. Zachęcamy do udziału w Mszach Św. Roratnich codziennie o godzinie 16.00 z wyjątkiem wtorku, kiedy Msze Św. o godzinie 7.00.
 4. W przyszłą niedzielę poświęcenie opłatków na nasz wigilijny stół, które pan organista będzie roznosił od następnego poniedziałku.
 5. Bardzo się cieszę, że po ostatniej zachęcie Rycerzy Jana Pawła II zgłosiła się grupa 14 mężczyzn, którzy utworzą chorągiew rycerzy w naszej parafii. Szczegółowe i bardzo ważne spotkanie dla nich odbędzie się w najbliższy czwartek o godzinie 19.00 na plebanii; Liczę też na tych, którzy się wahają, to spotkanie bowiem rozwieje wszelkie wątpliwości i wcale nie oznacza, że jak przyjdę to muszę zostać rycerzem. Bardzo zachęcam do licznego udziału!
 6.  Taką grupę, chyba nam wymodlił wianuszek świętych, których wokół placu kościelnego w murze jest również dwunastu. Będę ich systematycznie wymieniał, bo są z plastiku i nie współgrają z pięknym zabytkowym kościołem. Wczoraj pojawił się już pierwszy, pięknie wyrzeźbiony w kamieniu święty Franciszek. Wykonany został przez artystę, rzeźbiarza ze Starachowic. Gdyby ktoś chciał zasponsorować kogoś z tego wianuszka, to jest to możliwe, a koszt to 7 tys. zł. Jest również możliwość nabycia tych figur, które wymieniamy – w tej sprawie proszę się zgłosić.
 7. Dziś przed kościołem są do nabycia świece Caritas.
 8. Nasze modlitwy o nowego kościelnego zostały wysłuchane – od dziś swoją posługę rozpoczyna znany nam i ceniony p. Janusz Tomaszewski.
 9. Wczoraj był solidnie wysprzątany kościół. Dziękuje za tę pomoc mieszkankom Mikułowic – Dorocie Wojciechowskiej, Barbarze Kańskiej, Teresie Klementowskiej i Jolancie Czechowskiej. Dziękuję KGW z Szańca za wieniec adwentowy.
 10. Bardzo dziękuję za składane chryzantemy na cmentarzu na jednym miejscu na przyczepę, czyli tam gdzie był dawniej ołtarz polowy.
 11. W przyszłą niedzielę przed kościołem będzie zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na wschodzie.
 12. Na cele parafialne czyli renowację ambony wpłynęło 6 ofiar w wysokości 970 zł. Wszystkim ofiarodawcom z serca dziękujemy!
 13. Zmarł Jan Czapla z Młyn. Pogrzeb we wtorek o godzinie 14.00 w kaplicy cmentarnej.
 14. Intencje mszalne na najbliższy tydzień znajdziemy w gablocie przy kościele oraz na stronie internetowej w zakładce intencje.