Ogłoszenia parafialne na Boże Narodzenie

1. Na początku pragnę wyrazić wdzięczność osobom które przygotowały wystrój Świątyni na czas Bożego Narodzenia. Panu organiście za dostarczenie choinek, za choinkowe stroiki pewnej osobie z Mikułowic, ks. Grzegorzowi wraz z dziećmi za ich przystrojenie, Panu Pawłowi i Mateuszowi z Szańca za dekoracje zewnętrze, Panu Przemkowi za ofiarowanie gwiazd Betlejemskich a nade wszystko 5 osobowej ekipie z Unikowa za przygotowanie przepięknej scenerii ruchomej szopki w której przybyły jeszcze 3 postacie – wędkarza, koszącego rolnika i pasterza. Pracowali przy niej dwa dni ale rekwizyty zbierali już od października – aranżacja jest na najwyższym poziomie – Bóg zapłać. Ruchomą szopkę będzie można oglądać między Mszami aż do 2 lutego.
  2. Jutro drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, taca będzie przeznaczona na Katolicki Uniwersytet Lubelski – jutro powiem też o planach kolędowych.
  3. Na zakończenie tej Liturgii wpatrując się w Betlejemską Szopkę chciałbym wszystkim parafianom i zawsze mile widzianym gościom w imieniu własnym i ks. Grzegorza złożyć najlepsze życzenia:
    „Życzę aby spotkanie z Nowonarodzonym Jezusem było czasem pomnożenia wiary, nadziei i miłości, życzę byście zabrali tego Boga-Człowieka w sercu do waszych domów aby On gasił wszelkie spory, umacniał wiarę i miłość i napełniał was prawdziwą Bożą radością. Życzę także byście nie zapominali o Nim gdy wróci codzienność, świat pragnie by od Niego odejść, nie dajcie się uwieść. Bądźcie mocni w wierze, bądźcie mocni z Bogiem. W tych trudnych czasach życzę anielskiej cierpliwości”.
    Jednocześnie dziękujemy za składane życzenia te telefoniczne, e-mailowe i osobiście. Najlepsze życzenia naszej parafii przekazuje także Burmistrz Buska Zdroju i Starosta Powiatu.

DALSZY CIĄG OGŁOSZEŃ

1. Jutro wspominamy św. Jana Ewangelistę, tradycyjnie poświęcenie i spożycie wina. Zapraszamy na godzinie 7:00.
  2. Od jutra rozpoczynamy wizytę duszpasterską, zwaną kolędą, proszę by dzieci klas 3 przygotowały książeczki z podpisami. Podczas kolędy rozmawiamy o życiu religijnym rodziny i o sprawach parafialnych. Proszę by nie poruszać tematów politycznych. W zakrystii można zabrać wodę święconą. Pamiętajmy że w czasie kolędy nie możemy sobie pozwolić na dłuższe spotkanie bowiem inni czekają. Jeśli ktoś chciałby dłużej porozmawiać to proszę zaprosić oddzielnie księdza na rozmowę a na pewno będzie to możliwe.
    Jeśli ktoś w tym czasie jest w pracy to możemy podjechać wieczorem po zakończeniu danej miejscowości.
  3. Z planowanych prac udało się przeprowadzić pierwszy etap prac przy ołtarzu głównym i renowacji zabytkowego krzyża który kiedyś był na belce tęczowej (a obecnie w kaplicy cmentarnej) oraz zostało wyrzeźbionych w kamieniu 9 figur świętych które są zamontowane wokół Kościoła. Ponadto został docieplony strych Kościoła oraz zaadaptowana ubikacja z bieżącą wodą i umywalką przy parkingu. Koszt tych prac to 218 tys. zł.
  4. Na nadchodzący rok planuje dokończenie renowacji głównego ołtarza (złocenie) oraz renowacji konfesjonałów, a także zamówienie nowoczesnego konfesjonału który zapewni dużą intymność dla spowiadającego i kapłana, by osoby postronne nie słyszały i nie widziały spowiadającego.
  5. Bardzo dziękuję tym którzy włączyli się finansowo w te dzieła, a ci którzy jeszcze tego nie uczynili a chcieliby się włączyć w te dzieła i w przyszłe prace, proszę by to uczynili w czasie kolędy. Za każdy dar serca i zrozumienie z góry dziękuję.
  6. Przy kolędzie będziemy otrzymywać między innymi foldery z dokładnym programem misji parafialnych które rozpoczniemy od II Niedzieli Wielkiego Postu, a także obrazek ze sceną pokłonu Trzech Króli (z malowidła z naszego Kościoła umieszczonego na ścianie w prezbiterium).
  7. Oto porządek kolędy na ten tydzień
    – Środa godz. 11:00 Kameduły (dwóch księży)
    – Czwartek godz. 9:00 Galów (jeden ksiądz od strony Kameduł, drugi ksiądz od Jaty, Zagosiek w kierunku centrum)
    – Piątek godz. 11:00 Mikułowice wschodnie (dwóch księży)
    – Sobota od godz. 9:00 Mikułowice (jeden ksiądz ul. Szkolna od rodziny Sochów, drugi ksiądz od rodziny Bąków do rodziny Czechowskich)
    Proszę by 15 minut wcześniej ktoś podjechał.