Menu Zamknij

Ogłoszenia parafialne na Boże Narodzenie

 1. Na początku pragnę wyrazić wdzięczność osobom które przygotowały wystrój Świątyni na czas Bożego Narodzenia. Panu organiście za dostarczenie choinek, za choinkowe stroiki pewnej osobie z Mikułowic, ks. Grzegorzowi wraz z dziećmi za ich przystrojenie, Panu Pawłowi i Mateuszowi z Szańca za dekoracje zewnętrze, Panu Przemkowi za ofiarowanie gwiazd Betlejemskich a nade wszystko 5 osobowej ekipie z Unikowa za przygotowanie przepięknej scenerii ruchomej szopki w której przybyły jeszcze 3 postacie – wędkarza, koszącego rolnika i pasterza. Pracowali przy niej dwa dni ale rekwizyty zbierali już od października – aranżacja jest na najwyższym poziomie – Bóg zapłać. Ruchomą szopkę będzie można oglądać między Mszami aż do 2 lutego.
 2. Jutro drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, taca będzie przeznaczona na Katolicki Uniwersytet Lubelski – jutro powiem też o planach kolędowych.
 3. Na zakończenie tej Liturgii wpatrując się w Betlejemską Szopkę chciałbym wszystkim parafianom i zawsze mile widzianym gościom w imieniu własnym i ks. Grzegorza złożyć najlepsze życzenia:
  „Życzę aby spotkanie z Nowonarodzonym Jezusem było czasem pomnożenia wiary, nadziei i miłości, życzę byście zabrali tego Boga-Człowieka w sercu do waszych domów aby On gasił wszelkie spory, umacniał wiarę i miłość i napełniał was prawdziwą Bożą radością. Życzę także byście nie zapominali o Nim gdy wróci codzienność, świat pragnie by od Niego odejść, nie dajcie się uwieść. Bądźcie mocni w wierze, bądźcie mocni z Bogiem. W tych trudnych czasach życzę anielskiej cierpliwości”.
  Jednocześnie dziękujemy za składane życzenia te telefoniczne, e-mailowe i osobiście. Najlepsze życzenia naszej parafii przekazuje także Burmistrz Buska Zdroju i Starosta Powiatu.

DALSZY CIĄG OGŁOSZEŃ

 1. Jutro wspominamy św. Jana Ewangelistę, tradycyjnie poświęcenie i spożycie wina. Zapraszamy na godzinie 7:00.
 2. Od jutra rozpoczynamy wizytę duszpasterską, zwaną kolędą, proszę by dzieci klas 3 przygotowały książeczki z podpisami. Podczas kolędy rozmawiamy o życiu religijnym rodziny i o sprawach parafialnych. Proszę by nie poruszać tematów politycznych. W zakrystii można zabrać wodę święconą. Pamiętajmy że w czasie kolędy nie możemy sobie pozwolić na dłuższe spotkanie bowiem inni czekają. Jeśli ktoś chciałby dłużej porozmawiać to proszę zaprosić oddzielnie księdza na rozmowę a na pewno będzie to możliwe.
  Jeśli ktoś w tym czasie jest w pracy to możemy podjechać wieczorem po zakończeniu danej miejscowości.
 3. Z planowanych prac udało się przeprowadzić pierwszy etap prac przy ołtarzu głównym i renowacji zabytkowego krzyża który kiedyś był na belce tęczowej (a obecnie w kaplicy cmentarnej) oraz zostało wyrzeźbionych w kamieniu 9 figur świętych które są zamontowane wokół Kościoła. Ponadto został docieplony strych Kościoła oraz zaadaptowana ubikacja z bieżącą wodą i umywalką przy parkingu. Koszt tych prac to 218 tys. zł.
 4. Na nadchodzący rok planuje dokończenie renowacji głównego ołtarza (złocenie) oraz renowacji konfesjonałów, a także zamówienie nowoczesnego konfesjonału który zapewni dużą intymność dla spowiadającego i kapłana, by osoby postronne nie słyszały i nie widziały spowiadającego.
 5. Bardzo dziękuję tym którzy włączyli się finansowo w te dzieła, a ci którzy jeszcze tego nie uczynili a chcieliby się włączyć w te dzieła i w przyszłe prace, proszę by to uczynili w czasie kolędy. Za każdy dar serca i zrozumienie z góry dziękuję.
 6. Przy kolędzie będziemy otrzymywać między innymi foldery z dokładnym programem misji parafialnych które rozpoczniemy od II Niedzieli Wielkiego Postu, a także obrazek ze sceną pokłonu Trzech Króli (z malowidła z naszego Kościoła umieszczonego na ścianie w prezbiterium).
 7. Oto porządek kolędy na ten tydzień
  – Środa godz. 11:00 Kameduły (dwóch księży)
  – Czwartek godz. 9:00 Galów (jeden ksiądz od strony Kameduł, drugi ksiądz od Jaty, Zagosiek w kierunku centrum)
  – Piątek godz. 11:00 Mikułowice wschodnie (dwóch księży)
  – Sobota od godz. 9:00 Mikułowice (jeden ksiądz ul. Szkolna od rodziny Sochów, drugi ksiądz od rodziny Bąków do rodziny Czechowskich)
  Proszę by 15 minut wcześniej ktoś podjechał.