Ogłoszenia parafialne II Niedziela Adwentu 4.12

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: wtorek – św. Mikołaja; środa – św. Ambrożego; czwartek – Niepokalane Poczęcie NMP; wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia.
  2. Wczoraj rozpoczęły się rekolekcje adwentowe, których dalszym ciągiem będzie jutrzejszy dzień. Msze Św. o godzinie
    8.30 dla wszystkich
    10.30 dla szkół
    12.00 dla chorych
    16.30 dla wszystkich (także bierzmowanych).
    Będzie to jednocześnie dzień spowiedzi – spowiedź od 9.00 do 12.30 i od 15.45 do 17.00.
    Proszę, by skorzystać z tej propozycji – szczególnie bierzmowani (szkoły w Szańcu i Słabkowicach od godz. 10.00, pozostali od godz. 15.45).
  3. W piątek od godziny 8.00 będziemy nawiedzać chorych – prosimy zgłaszać ich w zakrystii bądź telefonicznie.
  4. Dzisiejszy dzień, to dzień solidarności z kościołem na wschodzie. Przed kościołem można złożyć na ten cel ofiarę i nabyć świecę Caritas.
  5. Miło nam poinformować, że powstanie w naszej parafii chorągiew rycerzy Jana Pawła II, a ich uroczyste zaprzysiężenie będzie w ostatnią niedzielę adwentu 18 grudnia o godzinie 12.00. Spotkanie organizacyjne wraz z przymiarką mantuli (stroi) będzie w najbliższy piątek o godzinie 18.00. Zapraszam także niezdecydowanych.
  6. Dziś poświęcenie opłatków na stół wigilijny, które będzie roznosił Pan Organista. Ofiara, którą składamy przy tej okazji to wynagrodzenie za Jego całoroczną, gorliwą posługę, bo to nie tylko niedziele i święta, ale także I piątki i soboty miesiąca, nabożeństwa Fatimskie, Msze zbiorowe za zmarłych. Ostatnio średnio za opłatki było 15 zł, więc proszę pamiętać o podwyżkach za wszystko i o życzliwe przyjęcie. Kolejność odwiedzin w tym tygodniu:
    Poniedziałek 5.12 – Słabkowice i Kameduły
    Wtorek 6.12 – Nowy Folwark
    Środa 7.12 – Galów
    Czwartek 8.12 – Młyny i Pomyków
    Piątek 9.12 – Kozina, Elżbiecin i Mikułowice Wschodnie
    Sobota 10.12 – Mikułowice Centrum
  7. Msza za parafian była odprawiana zazwyczaj w Niedzielę o godzinie 12.00. Były jednakowoż prośby, by taka intencja była także na innych Mszach, więc od następnej niedzieli będzie ona odprawiana cyklicznie, tzn. w jedną niedzielę o 8.00, następnie o 10.00, potem o 12.00 i czwartą niedzielę o 15.00, a potem znów o 8.00.
  8. Intencje mszalne na najbliższy tydzień znajdziemy w gablocie przy kościele i na stronie internetowej naszej parafii.