Menu Zamknij

Ogłoszenia 10.01.2021

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: środa – św. Hilary z Poitieres; sobota – św. Joanny – solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia!
 2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dziś w niedzieli jest artykuł pt. “Aktywni dla Szańca” (2 strony). Znajdziemy tam m.in. o Stowarzyszeniu Miłośników Szańca, Muzeum Parafialnym i naszym kościele. 
 3. Papież Franciszek ogłosił rok 2021 jako rok św. Józefa. Przez ten czas z wizerunkiem świętego będzie przez cały rok podświetlony i często będziemy nawiązywać do jego osoby. Więcej szczegółów znajdziesz tu: Odpust na Rok Świetego Józefa (Komunikat kurii) PENITENCJARIA APOSTOLSKA DEKRET 8 grudnia 2020 (Dekret papieski).
 4. Nadal trwają Msze Kolędowe dla poszczególnych miejscowości (w tym roku nie ma kolędy tradycyjnej). Dziękujemy za piękną mobilizację kolejnych mieszkańców naszej parafii – Podgaje i Kozina ofiarę na cele parafialne złożyło 27 rodzin; Mikułowice Centrum (Stara Wieś) ofiarę na cele parafialne ofiarę złożyło 36; Mikułowice ul. Szkolna ofiarę na cele parafialne złożyło 22 rodziny. Dziękujemy też za ofiary składane na księży. Dziękujemy sołtysowi z Podgaja i pani sołtys z Mikułowic za pomoc w zorganizowaniu, przypomnieniu i owocnym zachęcaniu. W tym tygodniu na godzinę 17 zapraszamy w:

  1. Poniedziałek – Nowy Folwark i Włodarkę
  2. Wtorek – Młyny i Pomyków
  3. Środa – Słabkowice
  4. Czwartek – Uników
  5. Piątek – Mikułowice Wschodnie
  6. Sobote – Mikułowice od stacji BP do Nowego Folwarku (główna ulica)Jeśli ktoś nie może być w konkretnym dniu, to zapraszamy w innym terminie. 
 5. Jesteśmy wdzięczni, że z poszczególnych miejscowości pomagacie sobie wzajemnie w organizowaniu dojazdu; W poniedziałek przez Nowy Folwark będzie jechał bus o godz. 16.30; we wtorek przez Młyny również o 16.30; w środę przez Słabkowice także o 16.30. Po przybyciu do Kościoła, przypominamy, iż przedstawiciel rodziny powinien zapalić świeczkę na świeczniku dziękczynnym – tak jak zapalamy świecę w domu, w czasie kolędy. Świeca ta jest znakiem naszej modlitwy za żywych i zmarłych z waszej rodziny. Prosimy też, by ewentualne ofiary na cele parafialne podpisać, lub podać przynajmniej numer domu.