...
Menu Zamknij

Ogłoszenia 10.01.2021

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: środa – św. Hilary z Poitieres; sobota – św. Joanny – solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia!
 2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dziś w niedzieli jest artykuł pt. “Aktywni dla Szańca” (2 strony). Znajdziemy tam m.in. o Stowarzyszeniu Miłośników Szańca, Muzeum Parafialnym i naszym kościele. 
 3. Papież Franciszek ogłosił rok 2021 jako rok św. Józefa. Przez ten czas z wizerunkiem świętego będzie przez cały rok podświetlony i często będziemy nawiązywać do jego osoby. Więcej szczegółów znajdziesz tu: Odpust na Rok Świetego Józefa (Komunikat kurii) PENITENCJARIA APOSTOLSKA DEKRET 8 grudnia 2020 (Dekret papieski).
 4. Nadal trwają Msze Kolędowe dla poszczególnych miejscowości (w tym roku nie ma kolędy tradycyjnej). Dziękujemy za piękną mobilizację kolejnych mieszkańców naszej parafii – Podgaje i Kozina ofiarę na cele parafialne złożyło 27 rodzin; Mikułowice Centrum (Stara Wieś) ofiarę na cele parafialne ofiarę złożyło 36; Mikułowice ul. Szkolna ofiarę na cele parafialne złożyło 22 rodziny. Dziękujemy też za ofiary składane na księży. Dziękujemy sołtysowi z Podgaja i pani sołtys z Mikułowic za pomoc w zorganizowaniu, przypomnieniu i owocnym zachęcaniu. W tym tygodniu na godzinę 17 zapraszamy w:

  1. Poniedziałek – Nowy Folwark i Włodarkę
  2. Wtorek – Młyny i Pomyków
  3. Środa – Słabkowice
  4. Czwartek – Uników
  5. Piątek – Mikułowice Wschodnie
  6. Sobote – Mikułowice od stacji BP do Nowego Folwarku (główna ulica)Jeśli ktoś nie może być w konkretnym dniu, to zapraszamy w innym terminie. 
 5. Jesteśmy wdzięczni, że z poszczególnych miejscowości pomagacie sobie wzajemnie w organizowaniu dojazdu; W poniedziałek przez Nowy Folwark będzie jechał bus o godz. 16.30; we wtorek przez Młyny również o 16.30; w środę przez Słabkowice także o 16.30. Po przybyciu do Kościoła, przypominamy, iż przedstawiciel rodziny powinien zapalić świeczkę na świeczniku dziękczynnym – tak jak zapalamy świecę w domu, w czasie kolędy. Świeca ta jest znakiem naszej modlitwy za żywych i zmarłych z waszej rodziny. Prosimy też, by ewentualne ofiary na cele parafialne podpisać, lub podać przynajmniej numer domu. 
Optimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.