Menu Zamknij

Niedziela Palmowa 2.04.2023

 1. Bardzo dziękuję Kołom Gospodyń Wiejskich za przygotowanie pięknych palm, które stoją przy ołtarzu – są to palmy z Unikowa i Słabkowic. Bóg zapłać za włożony trud. 
 2. Dziś przypada 18 rocznica śmierci św. Jana Pawła II. W całej Polsce organizowane są tzw. Marsze wdzięczności za św. Jana Pawła II. Taki marsz będzie organizowany też w Busku Zdroju o godz. 20.30. U nas zapraszamy na modlitwę dziękczynną za Jego pontyfikat. Z całą mocą chcemy pokazać, że papież Polak jest ważną osobą dla wielu z nas i jesteśmy mu wdzięczni ile uczynił dla Kościoła i ojczyzny, ale i dla każdego z nas. Zapraszamy do naszego kościoła dziś na godzinę 17.00. Będzie wtedy możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania, z której będziemy mogli skorzystać także do Wielkiej Środy włącznie przed Mszą i Po Mszy. 
 3. Na bazie tych wydarzeń związanych z osobą św. Jana Pawła II zrodził się w wielu parafianach pomysł, by zorganizować pielgrzymkę do Rzymu, a przy tym do grobu św. Jana Pawła II. Takie działania podjąłem i już mamy program i konkretny czas wyjazdu – 6 dni samolotem od 28 sierpnia do 3 września czyli przed rozpoczęciem roku szkolnego. Poza Rzymem i Watykanem zwiedzać będziemy m.in. San Giovanni Rotondo (św. Ojciec Pio). Monte Cassino. Koszt to 1700 zł +450 Euro. Zapisy do 20 kwietnia. 
 4. Na sobotę proszę kolejną grupę o posprzątanie kościoła na czas świąt. Będzie to dalszy ciąg Mikułowic, tym razem tzw. “droga placowa” czyli nr od 157 do 206. Zapraszam w Wielką Sobotę po poświęceniu pokarmów o godzinie 12.15. 
 5. W tym tygodniu wpłynęły dalsze ofiary na kwiaty do Grobu Bożego: Szaniec – 1280 zł; Podgaje – 250 zł; Nowy Folwark – 250 zł. Serdeczne Bóg zapłać!
 6. Zmarł Marek Pyrz z Nowego Folwarku – pogrzeb w środę o godzinie 13.00. 
 7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej – Niedziela, Gość Niedzielny, a dziś takżę w 18 r. śmierci św. Jana Pawła II są także gratisowe “Dobre Nowiny”, w całości poświęcone osobie św. Jana Pawła II. Tytuł tego wydania to “Mówił do nas i za nas – dziś My musimy mówić z Niego”. Zachęcam, by każdy zabrał i przeczytał. Ministranci będą rozdawali przed kościołem. 
 8. Porządek obchodów najważniejszych wydarzeń w roku liturgicznym związanych z Misterium Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Jezusa:
  Wielki Czwartek – Msza Święta Wieczerzy Pańskiej o godzinie 18.00; po niej Adoracja w Ciemnicy do godziny 20.30.
  Wielki Piątek – Droga Krzyżowa o godz. 17.00, bezpośrednio po niej Liturgia Wielkiego Piątku. Po liturgii Adoracja Najświętszego Sakramentu aż do godziny 23. Młodzież będzie ją prowadzić od godziny 21.00. Do Straży przy grobie Pańskim zapraszamy OSP z terenów naszej parafii.
  Wielka Sobota – Poświęcenie pokarmów w kościele o godz. 9, 10, 11 i 12. Adoracja przy grobie od godziny 8.45 do 12.15. Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 19.00. 
  Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – Msza Rezurekcyjna o godz. 6.00 – zapraszamy wszystkie jednostki OSP z całej parafii oraz orkiestrę. 
  Kolejne Msze o godz. 10.00, 12.00 i 15.00. 
  Poniedziałek Wielkanocny – Msze o godz. 8, 10, 12 i 15.