Menu Zamknij

IV Niedziela Wielkiego Postu 19.03

  1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: poniedziałek – św. Józefa Oblubieńca NMP; czwartek – św. Tyberiusza; sobota – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego; Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia!
  2. Od następnej Niedzieli rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne – czas użyźniania gleby naszego serca. Poprowadzi je ks. prałat Franciszek Berak, który na co dzień jest w Domu Księży Emerytów. Kiedyś rozpoczynał budowę kościoła św. Brata Alberta w Busku Zdroju. Choć ma swoje lata, to przekonamy się z jakim charyzmatem głosi kazania! Plan na najbliższą niedzielę: Mszę o godz. 8, 10, 12 i 15 (na tej Mszy Poświęcenie Książeczek dla dzieci I Komunijnych). 
  3. Przed kościołem będzie można nabyć czekoladowe baranki wielkanocne, dochód z ich sprzedaży będzie przeznaczony na obiady i kolonie dla biednych dzieci. Organizatorzy zbiórki zachęcają by składać ofiary w wysokość równowartości obiady dla dzieci 7-10 zł. 
  4. Zapraszam do licznego udziału w Drodze Krzyżowej w ten piątek o 16.30, a w następną po zmianie czasu godzinę później, bowiem będzie to Droga Krzyżowa ulicami Szańca. Proszę, by w tym roku przygotowali krzyż i nieśli go w procesji mieszkańcy Mikułowic. 
  5. W najbliższą sobotę obchodzimy Dzień Świętości Życia. O godzinie 16.00 Rycerze Jana Pawła II poprowadzą modlitewne czuwanie ekspiacyjne za grzechy przeciw życiu. Będą to czynić tylko mężczyźni. Zapraszam do licznego udziału. Ks. proboszcz będzie na spowiedzi w Janinie, ale ks. Michał będzie obecny. 
  6. Następna niedziela to ostatnia niedziela miesiąca, a jednocześnie ostatnia niedziela okresu grzewczego. Taca będzie przeznaczona na koszt związany z ogrzewaniem kościoła. 
  7. W przyszłą niedzielę przypominamy o zmianie czasu!
  8. Powoli wpływają ofiary na kwiaty do Grobu Bożego: Uników – 500 zł; Zwierzyniec i Wymysłów – 240 zł. Bóg zapłać za ofiary. Jutro po Mszy Św. adoracja Najświętszego Sakramentu. 
  9. W najbliższą sobotę w Restauracji Grand w Busku-Zdroju będzie można uzyskać bezpłatne porady prawnicze – szczegóły w gablocie. 
  10. Intencje mszalne na najbliższy tydzień znajdziemy w gablocie przy kościele oraz na stronie internetowej naszej parafii.