Menu Zamknij

Ogłoszenie parafialne na Niedzielę Miłosierdzia Bożego

  1. W tym tygodniu wspominamy: Poniedziałek – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, dzień świętości życia, Sobota – św. Marcina, pierwszego papieża. Solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia
  2. Dziś w związku z Niedzielą Miłosierdzia przed Kościołem będzie można złożyć ofiary do puszek na wszelkie dzieła które podejmuje Caritas.
  3. Od środy na cmentarzu będą się toczyły prace przy założeniu kostki w górnej alei, odcinek od bramy wejściowej do miejsca gdzie był dawnej ołtarz polowy. Będą też wyrywane stare krawężniki. Trwają również prace przy budowanie nowego muru cmentarnego. Sądziłem, że uda się odzyskać i wykorzystać część kamienia ze starego muru ale okazuje się, że większości jest to kamień zbierany na polach (polnych). Trzeba będzie zakupić nowy. Bardzo proszę aby śmieci które składacie do wymurowanego pojemnika przenosić do końca a nie składać zaraz przy wejściu, zwłaszcza że cały boks jest wybetonowany i nikt sobie bucika nie ubrudzi.
  4. W ubiegłą niedzielę mówiłem że osoby z pierwszej „40” które zapisały się na pielgrzymkę do Grecji wpłacały do 15 kwietnia pierwszą ratę, udało się jednak załatwić miejsca w samolocie dla drugiej grupy, w związku z tym proszę by wszyscy zapisani to uczynili.
  5. W dzisiejszej „Niedzieli” są artykuły na temat miłosierdzia które jest nieodłączne związane ze Zmartwychwstaniem. Liczne dzieła miłosierdzia podejmuje Caritas. Jest również artykuł (właściwie wywiad) z Diecezjalnym Duszpasterzem Rolników (czyli z naszym Księdzem Proboszczem) na temat „Dlaczego rolnicy strajkują i jakie są proponowane rozwiązania”.
  6. Zmarł Henryk Kumor z Nowego Folwarku, pogrzeb we wtorek o godz. 15:00
  7. Intencje są zamieszczone w gablocie i na stronie internetowej parafii.