Menu Zamknij

Ogłoszenia parafialne VI Niedziela Wielkanocna 9.05

 1. W tym tygodniu wspominamy: w środę – św. Pankracego; w czwartek – NMP z Fatimy; w piątek – św. Macieja. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia!
 2. W najbliższą sobotę będziemy przeżywać uroczystość I Komunii Świętej. W tym roku, w związku z pandemią w dwóch grupach: I grupa – dzieci ze szkół w Szańcu i Słabkowicach o godzinie 11; II grupa – dzieci ze szkół w Busku-Zdroju i Pińczowie o godzinie 13.30.
  Próba dla grupy I w poniedziałek o godz. 16.00; dla grupy II we wtorek o godzinie 16.00. W środę także odbędzie się próba dla wszystkich o 17.00, będzie to próba śpiewu.
  Natomiast w czwartek odbędzie się pierwsza spowiedź – o 16 dzieci z grupy I i ich rodzice i bliscy. A o 16.40 grupa II oraz ich rodzice i bliscy.
  W piątek generalne sprzątanie.
 3. Od soboty od godz. 16.30 rozpocznie się w naszej parafii peregrynacja obrazu św. Józefa, która będzie trwała cały tydzień. To nawiedzenie obrazu jest udziałem całej diecezji, my o godzinie 16.00 odbierzemy obraz z parafii św. Brata Alberta w Busku-Zdroju, a na 16.30 zapraszamy wszystkich na powitanie obrazu w naszej parafii. Później odbędzie się czuwanie prowadzone przez ks. Michała i Margaretki, a o godzinie 18.00 Msza Święta za wstawiennictwem św. Józefa; o 18.45 Nabożeństwo Majowe.
 4. W niedzielę porządek Mszy świąteczny 8, 10, 12 i 15 a o 14.40 będzie Nabożeństwo Majowe. Będziemy mieli też specjalnego gościa, który skieruje do nas Słowo Boże podejmujące tematykę św. Józefa – ks. prof. dr hab. Przemysława Kantykę, Dziekana Wydziału Teologii KUL.
 5. Jeśli chodzi o pozostałe dni, to czuwanie będzie trwało od godz. 19.15 do 21.15 i w poszczególne dni będą zaproszone konkretne miejscowości, które przez jedną godzinę będą prowadzić czuwanie – szczegółowy program już jest wywieszony w gablocie i na stronie internetowej parafii (tu);  a jakie miejscowości kiedy, to przypomnimy w przyszłą niedzielę.
  Przypominam, że peregrynacja jest związana z specjalnym rokiem św. Józefa ogłoszonym przez papieża Franciszka.
  Nade wszystko zapraszamy w sobotę już na godzinę 16.30 lub 18.00.
 6. Dziś poświęcenie pól: Jeden ksiądz od 15.00 Uników, 15.30 Galów, 16.00 Nowy Folwark, 16.30 Kameduły; Drugi ksiądz: od 16.30 Podgaje, 17.00 Elżbiecin; 17.30 Mikułowice. Przypominam, że w związku z pandemią, tylko jedna stacja.
  Zostanie nam jeszcze Szaniec, ale to w przyszłą niedzielę, o godzinie 16.30.
  Msze Święte w intencji tych miejscowości, o Boże błogosławieństwo w pracach polowych od następnego poniedziałku czyli 17 maja, o godzinie 20.15, w ramach czuwania przy obrazie św. Józefa.
 7. Dziękujemy za bardzo liczny udział w pogrzebie p. Mieczysława Rulskiego, zostało za niego zamówionych 69 intencji mszalnych. Jednocześnie informujemy, że na ten rok, przyjmujemy intencje, tylko na Msze Święte zbiorowe, bo do końca roku nie ma już wolnych terminów.
 8. Zmarła Struzik Janina z Młyn lat 93. Pogrzeb w środę o godzinie 14.00