Menu Zamknij

Ogłoszenia parafialne V Niedziela Wielkanocna

  1. W tym tygodniu wspominamy: poniedziałek – Uroczystość NMP Królowej Polski; wtorek – św. Floriana; czwartek – św. Apostołów Filipa i Jakuba; piątek – NMP Matki Łaski Bożej; sobota – św. Stanisława biskupa i męczennika. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia.
  2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach Majowych – w kościele w ciągu tygodnia po Mszy Świętej o godz. 18; w niedzielę o 14.40 oraz przy kapliczkach i figurach (zachowując odpowiednie środki bezpieczeństwa).
  3. Dziś poświęcenie pól o 16.30 Młyny i Pomyków; 17.00 Zwierzyniec. Drugi kapłan 16.30 Słabkowice, około 17.00 Skorzów. W przyszłą niedzielę jeden ksiądz od  15.00 Uników, 15,30 Galów ; 16,00 Nowy Folwark  16.30 Kameduły, 1. Drugi kapłan 16.30 Podgaje, 17.00 Elżbiecin, 17.30 Mikułowice (przypominamy, że ze względu na panujące ograniczenia jest tylko jedna stacja). Msze Święte w intencji tych miejscowości będą między 17 a 21 Maja.
  4. Między 15 a 21 maja będziemy w naszej parafii przeżywać peregrynację obrazu św. Józefa – szczegółowy program podamy w przyszłą niedzielę.
  5. Dzieci klas 3 rozpoczynają swoje bezpośrednie przygotowanie do I Komunii Świętej. W najbliższą środę o 16 zapraszamy dzieci ze szkoły w Szańcu i Słabkowic; w czwartek, również na godzinę 16 dzieci ze szkół z Buska i Pińczowa.
  6. W najbliższy czwartek przypada pierwszy czwartek miesiąca – nabożeństwo pierwszo czwartkowe z modlitwą o powołania będzie po majówce czyli o 18.40. W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca, przed mszą świętą od godz. 17.30 możliwość skorzystania z sakramentu Pokuty i Pojednania.
  7. Jutro Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski – Msze Święte w porządku niedzielnym, czyli 8, 10 i 12 oraz 15. O 15 smutna uroczystość – Msza Święta pogrzebowa za śp. Mieczysława Rulskiego naszego kościelnego. Pół godziny wcześniej rozpocznie się różaniec w Jego intencji. Po mszy świętej ciało będzie przewiezione na cmentarz do Buska-Zdroju, gdzie spocznie obok swej żony i syna. Zachęcam by tam również podjechać, przy kościele będzie autokar. Jeśli ktoś będzie przyjmował Komunie Świętą przed południem, na pogrzebie będzie mógł przystąpić do niej jeszcze raz w intencji p. Mieczysława. Jeśli będzie mało miejsca w kościele, to na dworze jest wystawionych wiele ławek, a plac kościelny jest bardzo dobrze nagłośniony.