Menu Zamknij

Ogłoszenia Parafialne na XII Niedzielę Zwykłą

  1. W tym tygodniu wspominamy: poniedziałek – św. Jana Chrzciciela, środa – św. Zygmunta, piątek – św. Ireneusza, sobota – Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Solenizantom i Jubilatom składamy najlepsze życzenia.
  2. Stowarzyszenie Miłośników Szańca zaprasza dziś na Powiatowy przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych – początek o godz. 16:00 na placu Domu Kultury w Szańcu.
  3. Przy cmentarzu przybywa kolejnych odcinków muru (jest już około 120 metrów przęseł), najprawdopodobniej w przyszłą sobotę będą zakładane żeliwne przęsła. Jeśli jest ktoś zainteresowany wycięciem i zabraniem olbrzymiego klonu który stoi przy murze cmentarnym (jego objętość 240 cm) to proszę się do mnie zgłosić, pozwolenie na wycięcie mamy – wycinający zabiera z sobą całą wycinkę.
  4. W sobotę swoje imieniny obchodzi Pan Paweł nasz Organista, ale w pobliżu tego terminy są także imieniny Pani Lucynki Gospodyni, Pani Katechetki Alicji oraz Pana Kościelnego Pana Romana. Zapraszam na Msze Święta w ich intencji w najbliższą sobotę czyli w Uroczystość Piotra i Pawła o godz. 10:00. Druga Msza Święta w tym dniu o godz. 18:00.
  5. Na cele parafialne czyli renowacje głównego Ołtarza i muru cmentarnego wpłynęły ofiary z Młyn, Unikowa, Mikułowic, Galowa, Kameduł czyli w sumie: 1250 zł.
  6. Przy wejściu do Kościoła jest plakat informujący w jakim stroju nie powinno się wchodzić do świątyni. Warto spojrzeć aby być świadomym czy mój strój w czasie upałów jest odpowiedni i godny.
  7. Intencje są zamieszczone w gablocie i na stronie internetowej parafii